Головні новини

Адвокати Дмитра Фірташа вимагають від прокуратури Чикаго відмовитися від звинувачень проти нього

Американська прокуратура повинна відмовитися від звинувачення на адресу українського бізнесмена Дмитра Фірташа у справі про хабарі в Індії, після того, як стало відомо, що головним «доказом» у цій справі є презентація консалтингової компанії McKinsey для компанії Boeing, яка не має ніякого відношення до Фірташа.

Про це заявив офіційний представник Дмитра Фірташа Ленні Девіс під час прес-конференції.

Поспілкуватися з журналістами офіційний представник Фірташа вирішив після публікації у виданні The New York Times, в якій йдеться про те, що американські прокурори аргументували запит на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа в США звітом в PowerPoint консалтингової фірми McKinsey для компанії Boeing, який, як стверджує сам Фірташ, він в очі не бачив.

Нагадаємо, Дмитра Фірташа затримали в Австрії за запитом міністерства юстиції США ще 12 березня 2014 року. Тоді відомство звинувачувало українського бізнесмена в тому, що нібито більше 10 років тому він дав хабар в 18,5 млн доларів для отримання дозволу на видобуток титанової сировини в індійському штаті Андхра-Прадеш. Продукцію планували продавати в США.

Справа «США проти Дмитра Фірташа, Андреаса Кноппа та інших» розглядається в Чикаго суддею Ребеккою Паллмайер. За версією слідства, в цій справі, окрім Дмитра Фірташа, замішані індійський парламентарій, угорська, індійський і шрі-ланкійський підприємці, які підкупили індійських чиновників, щоб отримати дозвіл на розробку шахти. Звинувачення запитує екстрадицію Дмитра Фірташа з Відня в США.

У той же час захист Фірташа наполягає, що справа має політичні мотиви і заперечує вину підзахисного.

Як повідомляється в публікації The New York Times, виробник літаків, компанія Boeing попросив McKinsey оцінити можливість видобутку титану в Індії для виробництва літака 787 Dreamliner. Виробник літаків розраховував залучити посередника для прискорення бюрократичних процедур — компанію Bothli Trade, яка належить Фірташу.

В цьому звіті, який був складений McKinsey у 2006 році, згадувалося, що план Фірташа полягав у тому числі в тому, щоб «поважати традиційний бюрократичний процес, включаючи використання хабарів». Український олігарх також нібито назвав 8 представників індійських властей, які могли б допомогти Boeing. Їх імена були опубліковані на слайді презентації консалтингової компанії, яка і стала головним доказом американських прокурорів у справі.

Сам Фірташ заперечує, що готовий був платити хабарі, і взагалі мав якісь стосунки з McKinsey. Консалтингова компанія також підтвердила, що їх працівники є авторами цього слайда, однак, вони не рекомендували кому-небудь брати участь у корупційних діях.

За словами офіційного представника Дмитра Фірташа, Ленні Девіса, після оприлюднення цієї інформації захист українського бізнесмена звернулася до прокурорів США, закликаючи тих публічно відкликати претензії до українського бізнесмена.

“Пан Фірташ не мав нічого спільного з підготовкою слайда, в якому пропонувалося дати хабар представникам індійських властей. Ми звертаємося до прокурорів США і закликаємо їх публічно відкликати претензії, перш ніж суд Австрії зробить остаточний висновок, чи підлягає Фірташ екстрадиції в США. Закликаємо їх визнати: те, що вони назвали неспростовними фактами, насправді є спотворенням інформації. Можливо, це було зроблено несвідомо. Але зараз є повна можливість оцінити факти, щоб прокурори відмовилися від своїх заяв», — заявив Ленні Девіс.

Після затримання Фірташа в Австрії суд майже одразу звільнив Фірташа під заставу в 125 млн євро з умовою, що він не покине країну. Також австрійський суд нижчої інстанції відмовив у видачі бізнесмена в США. Але в листопаді 2016 року прокуратура Вени подала апеляцію на це рішення, а вже 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня ухвалив рішення про допустимість екстрадиції та кримінального переслідування українського бізнесмена Дмитра Фірташа на вимогу США.

Як зазначає захист Фірташа, американські прокурори фактично намагалися ввести в оману австрійський суд, доводячи, що презентація в PowerPoint свідчила саме про те, що Фірташ давав хабара. Тепер стало очевидно, що документ фактично був написаний консультантами з McKinsey.

“Прокуратура США не змогла обґрунтувати жодного слова з своїх висновків про те, що у неї були якісь докази проти Дмитра Фірташа. Ми сподіваємося, що суд візьме до уваги, що прокурори США не змогли підтвердити свої звинувачувальні заяви. Це створює якийсь змова — покарання без злочин. Нарешті, ми сподіваємося і впевнені, що прокурори Чикаго подадуть письмовий документ в Австрійський суд, в якому будуть відкликані їх претензії й необґрунтовані заяви на адресу Дмитра Фірташа, які виникали з слайда компанії, яка не має ніякого відношення до Дмитру Фірташу», — заявив Ленні Девіс.

«>

08.01.2019
21:51
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top