Новини Iвано-Франківська

Чи то жартома, чи серйозно: Супрун дала п’ять порад, як подолати стрес напередодні виборів

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Якщо ви відчуваєте стрес через майбутні події — ви не одні. Це звичне явище в багатьох країнах, які стоять перед важливим вибором. До прикладу, понад 50% американців назвали останні президентські вибори “вагомим джерелом стресу”. В Україні ми не маємо такої статистики, але якщо взяти до уваги активність людей в соціальних мережах та на вулицях, можемо сказати, що повітря наелектризоване, а люди сильно стресують з наближенням цих вихідних», — написала Супрун. Вона підкреслила, що стрес та негативні емоції погано впливають на наше здоров’я, самопочуття та в цілому псують якість життя, тому їх слід позбуватися.

Супрун радить скористатися порадами Американської психологічної асоціації, щоб зменшити рівень «передвиборчого» стресу.

Зокрема, слід обмежити «споживання» медіа. «Використайте цей час для себе та сім’ї, робіть, що вам подобається, та не намагайтеся дивитися і знати все, що з’являється про вибори в медійному просторі. Щоби бути в курсі, достатньо періодично читати новини чи якісні огляди», — вважає Супрун.

Також вона радить не розвивати дискусій, які можуть призвести до конфлікту. «Не продовжуйте обговорення виборів, якщо ви розумієте, що воно може перерости в конфлікт чи агресію. Стрес та тривожність через вибори — досить поширене явище, але вони не вартують вашого здоров’я. Спрямуйте свою увагу в більш продуктивному напрямку. Можна обрати діяльність, яка також стосується виборів, але водночас торкається питань, які вам більше до душі. До прикладу, ви можете стати спостерігачем та відстоювати прозорість й законність голосування», — наголосила Супрун.

Вона нагадала: — що б не сталося в день виборів — життя продовжується.

«Навіть якщо ваш кандидат не вийде до другого туру — це не катастрофа. Важливо залишатися свідомим громадянином з активною позицією», — написала Супрун.

Очільниця МОЗ радить знайти час для того, щоби спокійно та вдумливо проаналізувати все, що сталось за останні роки в країні, обов’язково ознайомитись з програмами кандидатів, подумати, чого ви прагнете для себе, своїх близьких та всієї країни, і обов’язково зробіти свідомий вибір.

«Пам’ятайте, відповідальне голосування корисне для здоров’я та національної безпеки нашої держави», — резюмувала Супрун.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top