Головні новини

Коломойський робить пішака з Коня: Ігоря Кононенка почали відключати від «Центренерго»

Конкурс з продажу контрольного пакета акцій енергокомпанії, на купівлю якої націлився вугільний «смотрящий» Віталій Карпачов, швидше за все, буде зірвано.

Над головною «блакитною фішкою» Фонду держмайна України в енергетичному секторі – ПАТ «Центренерго» – поступово все більше згущуються хмари. Минулого тижня про плани взяти участь у приватизації 78,29% акцій компанії за стартовою ціною 6 млрд грн заявила видобувна компанія «Укрнафтобуріння».

Як писали ЗМІ, ця структура фактично контролюється Ігорем Коломойським і його молодшими партнерами Віталієм Хомутинником і Павлом Фуксом. Колишній акціонер Приватбанку тримає в своїх руках основні важелі управління компанією, яка, судячи з усього, вирішила заскочити в уже пішов вагон приватизаційного поїзда. Інакше складно пояснити, чому наглядова рада «Укрнафтобуріння» вирішив провести збори акціонерів, на якому буде розглянуто питання участі в конкурсі з продажу «Центренерго» і офіційної подачі на нього конкурсної пропозиції, лише 12 грудня – тобто всього за добу до самого аукціону, і через тиждень після завершення строків прийому зазначених пропозицій конкурсних ФДМ.

Враховуючи цей таймлайн, і той факт, що Коломойський вважається ворогом №1 президента України Петра Порошенка, команда якого, власне, і просуває енергетичну приватизацію року, є підозра, що тактика «Укрнафтобуріння» полягає не в тому, щоб встигнути потрапити на торги, а в тому, щоб забезпечити можливість оскаржити їх підсумки.

Судячи з усього, «Укрнафтобуріння» може піти найбільш економним шляхом (без обов’язкової сплати конкурсної гарантії в розмірі 300 млн грн), подавши заявку у ФДМ з пропуском строків. А після гарантованого недопуску на конкурс може почати його блокування в судах з вимогою скасування результатів.

Поки всі гадають, як поведе себе компанія Коломойського, 5 грудня у війні за «Центренерго» було урочисто відкрито другий фронт, і зробив це скандально відомий екс-нардеп від БЮТ, оголошений в розшук НАБУ ще в 2016 році – Дмитро Крючков. Пов’язана з ним компанія «Баланс груп» на своїй сторінці в Facebook опублікувала «заяву про скоєння злочинів» за підписом Крючкова, в якому детально описується вимивання коштів «Центренерго». І його вже почали масово «розганяти» в медіа.

На фото – Ігор Кононенко

«Даний публічну заяву зроблено з метою надання гласності і недопущення приховування фактів злочинних діянь посадовими особами і публічними особами з боку правоохоронних і слідчих органів України», – говориться у вступній частині звернення. За цим вступним словом слід дев’ять сторінок тексту, більша частина якого присвячена опису складного фінансового становища «Центренерго» та корупційних схем навколо цього підприємства. І в одному, і в іншому «Баланс груп» звинувачує «організовану групу, робота якої координується народним депутатом Ігорем Кононенко – найближчим соратником і бізнес-партнером президента Петра Порошенка».

«Тільки в період січня-вересня 2018 р. (період підготовки до приватизації) скоординованої злочинною групою з рахунків «Центренерго» злочинним шляхом виведено та конвертовано понад 5 млрд грн., що практично і становить оголошену вартість приватизації. Всього в період 2016-2018 рр .. з рахунків «Центренерго» було викрадено і конвертовано понад 14,1 млрд грн.», – йдеться у зверненні. Не вдаючись у подробиці, автори листа вказують, що викачування грошей з енергетичного підприємства здійснюється за односкладною схемою – шляхом закупівель вугілля через компанії-прокладки. Це схоже на камінь в город вугільного «наглядача» Віталія Кропачева, якого називають протеже Кононенко – його структури, як відомо, ще рік тому зайняли головну роль в постачанні вугілля на державну енергокомпанію.

На фото – Віталій Карпачов

Скандальне звернення компанія «Баланс груп» опублікувала в статусі члена комітету кредиторів «Центренерго», яке давно знаходиться у процедурі банкрутства. Крім того, ця ж структура 19 листопада 2018 р. була офіційно зареєстрована як учасник, який подав заявку на участь в конкурсі з приватизації акцій «Центренерго». Таким чином, схоже, що з допомогою вищевказаного компромату Дмитро Крючков намагається вибити грунт з-під ніг Віталія Кропачева, чия компанія «Укрдонинвест» також подала заявку на участь у торгах і вважається його фаворитом.

Втім, є ще один важливий фактор, яким, за даними «ОЛІГАРХА», спробують скористатися представники президентського оточення, щоб«перевести стрілки» і пом’якшити завданий їм репутаційний удар. Як повідомляв «ОЛІГАРХ», коріння компанії «Баланс груп» ведуть в РФ – 100% частка в компанії оформлена на зареєстровану в минулому році в Москві компанію «Ексім Енергозбут», що належить Крючкову. Директором останньої є колишній в. о. глави «Запоріжжяобленерго» Ігор Корниленков, який, як і сам Крючков, перебуває в розшуку в Україні.

За даними джерел «ОЛІГАРХА», після оголошення в розшук Корниленков був затриманий російськими спецслужбами в аннексированном Криму, але владі України його так і не видали, і зараз, за чутками, він уже має російське громадянство. Цей факт, а також те, що держателем реєстру акціонерів «Ексім Енергозбуту» є що входить в групу підконтрольного Кремлю банку ВТБ компанія «ВТБ Реєстратор», може вказувати на російський слід у вищезгаданій кампанії.

“>

06.12.2018
17:58
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top