Головні новини

Компанія тестя Насирова має намір побудувати паркінг на місці пам’ятки архітектури в центрі Києва

ТОВ «Скайпроджект» через суд домагається позбавлення статусу пам’ятника архітектури старовинного особняка XIX століття на вулиці Лабораторній, 9-б у Києві, оскільки має намір побудувати на цьому місці паркінг.

Незважаючи на те, що домогтися скасування статусу пам’ятки архітектури поки не вдалося, об’єкт вже обнесли будівельним парканом. Місцеві мешканці будинку за адресою вулиця Лабораторна, 11 стверджують, що їм також неодноразово пропонували викупити їх будинок для будівництва додаткового паркінгу. Примітно, що кінцевим бенефіціаром компанії «Скайпроджект» є Олександр Глімбовський — тесть скандального голови Державної фіскальної служби (ГФС) Романа Насирова.

Про це KV стало відомо з ряду позовів компанії, поданих в Адміністративний суд Києва до Міністерства культури (справа №826/16077/18 і №826/15199/18).

Особняк «перейшов дорогу» РК «Метрополь», забудовником якого є ТОВ «Скайпроджект» (*). Його кінцевий бенефіціар — Олександр Глімбовський, зять голови ГФС Романа Насирова, який нещодавно через суд поновився на посаді.

Примітно, що даний особняк внесений до реєстру пам’яток культурної спадщини Києва під охоронним номером №628-Кв, згідно з указом Мінкультури від 15 вересня 2010 року №706/0/16-10.

Згідно з судовими матеріалами, на поточний момент ТОВ «Скайпроджект» подано кілька позовів до Адміністративного суду Києва з вимогою визнати протиправним і скасувати указ Мінкульту в частині надання особняка охоронного статусу.

На місці особняка компанія планує побудувати паркінг.

Як видно з судових матеріалів, законним способом скасувати указ Мінкульту не виходить, так як 6-місячний строк на оскарження указу міністерства, встановлений ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, давно минув.

Незважаючи на те, що забудовником не отримано дозвіл на знесення особняка і будівництво паркінгу, забудовник почав нещодавно встановлювати будівельний паркан навколо будівлі (фото нижче). Більш того, будівля особняка впритул межує з житловим будинком по вул. Лабораторна, 11, який також був побудований в кінці XIX століття і який є історичною окрасою міста Києва.

Імовірно, проведення будівельних робіт зі знесення пам’ятника архітектури і будівництво паркінгу може призвести до загрози руйнування сусіднього історичної будівлі.

Мешканці будинку по вул. Лабораторній, 11 повідомили KV, що до них неодноразово приходили представники забудовника з пропозицією викупити і знести їх будинок для будівництва додаткового паркінгу.

Як повідомляла KV, восени 2018 року в КО «Київзеленбуд» вирішили упорядкувати 4 міські парки, в яких тільки на початку цього року провели масштабні капремонти. На додаткові роботи комунальне об’єднання витратить близько 57 млн бюджетних гривень. Підряди на виконання робіт дісталися колишнім підрядникам «Київзеленбуду», які на регулярній основі перемагають у тендерах цієї структури, в тому числі ТОВ «Альтіс-спецбуд», яке входить до корпорації «Альтіс-холдинг» Глімбовського.

Нагадаємо, компанія «Альтіс-Констракшн» запрацює 1,048 млрд гривень на реконструкції перону терміналу D в аеропорту «Бориспіль». Роботи будуть проводитися у дві черги і повинні завершитися до 30 червня 2020 року. Кінцевим бенефіціаром компанії є тесть екс-глави фіскальної служби України Романа Насирова.

Також нагадаємо, навесні 2015 року після сварки, що розгорілася в Київоблраді, навколо зведення укріпленої лінії на Донбасі, влада регіону таки визначилася з будівельником даного об’єкта. Як стало відомо KV, відведений Київщині ділянку фортифікаційних споруд у зоні АТО, побудує ТОВ «Инфробуд». Дана компанія пов’язана з корпорацією «Альтіс-Холдинг», що належить тестю Романа Насирова.

Примітно, влітку 2015-го року полихнув перший потужний скандал, фігурантом якого став перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе. Мова йде про будівництво так званого оборонного валу в зоні антитерористичної операції.

Офіційно, будівництвом займалася компанія — ТОВ «Инфробуд», пов’язана з корпорацією «Альтіс-Холдинг», що належить тестю голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова, приятелю Лева Парцхаладзе Олександру Глимбовскому.

На ділі ж, вал будувався і руками мужичків з столичного регіону, що не мають ні до «Альтису», і до «Инфорбуду» ніякого відношення.

Шум підняв мер Василькова Сабов, який заявив, що будівельні бригади за дорученням Парцхаладзе насправді організовували РДА та мерії Київщини. В результаті, по-суті добровольці-будівельники вирушили в зону АТО, де під обстрілом зводили фортифікаційні споруди, привезеними з дому рубанками й сокирами. При цьому, департаменті капітального будівництва КОДА, яким займається Парцхаладзе, обіцяли народним будівельникам 400 гривень в день за роботу. Багато хто, працюючи без документів і страховок, так і не отримали за свою роботу жодної копійки)

Крім того, нагадаємо, в листопаді 2015 року КК «Київавтодор» уклала договір на капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Черкаській (р. з ТОВ «Борен-А» (входить у групу компаній «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського). Вартість угоди склала 10 006 882,84 грн.

* ТОВ «Скайпрджект» (Код ЄДРПОУ 40486379)

Фото: надане місцевими жителями

KиевVласть

Сергій Албул

«>

14.01.2019
12:19
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top