Головні новини

Конституційний суд дозволив скасувати декретні виплати – що це значить

Розборки навколо декретних грошей тривають – тепер нардепи можуть залишити молодих батьків без державної підтримки.

Журналісти писали про те, що в інтернеті активно поширювалися чутки про “скасування декрету”. Приводом стала обіцянка заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна. Презентуючи в Кабміні проект “Муніципальна няня”, він заявив, що з нового року держава буде компенсувати сім’ям 1500 гривень в місяць на оплату нянь, щоб батьки поверталися на роботу… Але, як виявилося, це не єдине джерело декретних страшилок.

Нещодавно з’ясувалося, що 50 нардепів звернулися в Конституційний суд, щоб отримати роз’яснення: чи можна відмінити декретні виплати і скоротити одноразову допомогу при народженні дитини молодим мамам? І їм відповіли – легко!

“Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога при народженні дитини та допомога при усиновленні дитини не передбачені в Конституції України”, – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Таким чином, суд визнав, що, хоч держава і має гарантувати соціальний захист своїм громадянам (зокрема, це стосується охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства), але при цьому соціальні витрати (наприклад, фінансова допомога з догляду за новонародженим) – повинні виплачуватися тоді, коли в країні панує фінансова стабільність.

А у нас зараз що? Правильно – чорт знає що! Ну, ніякої стабільності. Тобто: “На думку суду, у разі виникнення об’єктивної потреби, дії держави щодо перерозподілу або зменшення соціальних витрат повинні мати часові рамки, необхідні для стабілізації і поліпшення фінансово-економічної ситуації”, – повідомляє прес-служба КС.

Так як виплати допомоги по догляду за дитиною до 3 років, а разом з ними і одноразова фінансова підтримка молодих мам в сумі 41280 гривень не передбачені Конституцією України, у Верховній Раді є всі повноваження, щоб скоротити або скасувати ці привілеї. А вони можуть, ми знаємо.

“>

11.11.2018
01:20
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top