Головні новини

Лев Леваєв. Захід імперії алмазного короля

В Ізраїлі в понеділок були затримані і заарештовані на тиждень шестеро підозрюваних у контрабанді алмазів на суму понад 80 мільйонів доларів.

Кримінальну справу про контрабанду, як з’ясувалося, вже рік розслідують ізраїльська поліція і податкові органи. У вівторок суд міста Рішон ле Ціон дозволив до публікації їх імена. Серед заарештованих виявилися Звулон Леваєв, син ізраїльського мільярдера радянського походження Лева (Леві) Леваєва, його брат Моше Леваєв, а також три співробітника належить Леваеву фірми LLD Diamonds. Лев Леваєв – виходець з СРСР, один з найбагатших людей Ізраїлю і власник безлічі активів у Росії і по всьому світу, що зробив статки на видобутку, торгівлі та огранювання алмазів. Ім’я Леваєва, якого часто називають “алмазним королем”, фігурувало й у кількох публікаціях про зв’язки Дональда Трампа з Росією, а належить йому фірма – у “справі Магнітського”.

Кур’єри у стосах

У середу, 7 листопада, затримання підозрюваних по цій справі продовжилися. Поліцейські прийшли ще до трьом співробітникам LLD Diamonds, у всіх затриманих були проведені обшуки. Крім цього, були заарештовані ізраїльські активи Лева Леваєва на суму в кілька мільйонів доларів: його вілла і алмази, знайдені в офісах LLD Diamonds в будівлі Алмазної біржі під Тель-Авівом, про це пише «Крим.Реалії» .

Згідно з офіційно опублікованими підозрами, ізраїльський громадянин, працівник одного з належних Леваеву російських заводів по обробці алмазів, півроку тому намагався контрабандою ввезти в Ізраїль дорогоцінні камені вартістю 270 тисяч доларів. Для цього він, імовірно, скористався статусом “повернувся ізраїльтянина” (“тошав хозері”): репатріантам, які отримали ізраїльське громадянство за “законом про повернення”, але потім виїхали з країни і прожили як мінімум кілька років за кордоном, Ізраїль надає ряд пільг у разі їх повернення в країну для постійного проживання. Серед цих пільг – митні збори при ввезенні особистого майна. Валізу з алмазами, як повідомляють ізраїльські ЗМІ з посиланням на неназвані джерела в поліції, був конфіскований митниками при спробі його власника пройти через “зелений коридор” без декларування ввезених речей.

Крім цього, поліція підозрює, що діяла протягом останніх 16 років схемі контрабанди були задіяні учні іудейських релігійних шкіл – єшив, також привозили алмази з Росії в Ізраїль – можливо, з тієї причини, що релігійні євреї з ізраїльськими паспортами викликали у митників менше підозр. Але і це ще не все: за версією розслідує цю справу поліцейського спецпідрозділу “Лахав 433” (воно відоме як “ізраїльський ФБР” і займається розслідуванням найбільш гучних справ, пов’язаних з організованою злочинністю, в тому числі справою про корупцію відносно прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху), частина ввезених в Ізраїль таким чином дорогоцінних каменів була здобута в Африці, в країнах, купівля алмазів з яких заборонена міжнародними конвенціями. Такі алмази часто називають “кривавими”, оскільки гроші від їх продажу з великою часткою ймовірності можуть піти на фінансування воєнних конфліктів. До цих конвенцій приєдналася і Росія, тому якщо підозри ізраїльської поліції виявляться обґрунтованими, це буде означати, що російська митниця з якихось причин пропустила через кордон алмази, ввезення яких в країну був суворо заборонений.

Дитинство, отроцтво, юність

Лев Авнерович Леваєв народився в 1956 році в Ташкенті, в сім’ї бухарських євреїв. Його батько, Авнер Леваєв, був послідовником любавичского хасидизму, діда в 1949 році заарештували за пропаганду єврейських релігійних традицій і заслали в Сибір на 25 років. За одними даними, батько Леваєва був завідувачем державним антикварним магазином, за іншою версією – заступником директора міського універмагу. Як пише у своїй книзі “Бізнес по-єврейськи” ізраїльський письменник Петро Люкимсон, батько виховав Леваєва в суворих ортодоксальних юдейських традиціях, наприклад, привчив його завжди носити кіпу, за що Леву не раз діставалося від однолітків-антисемітів. Сім’я Леваевых була забезпеченою, але при цьому вела досить скромний спосіб життя, допомагаючи іншим членам громади – в числі іншого Авнер Леваєв оплачував бухарським євреїв “штраф”, що емігрували в Ізраїль радянські громадяни повинні були виплатити владі за отримане в СРСР освіта, – приблизно 1000 рублів.

Свої перші гроші, пише Люкимсон, Леваєв заробив після народження молодшого брата: він сів на велосипед і почав об’їжджати родичів, кожний з яких давав йому рубль-другий за радісну звістку. На скопленную суму він нібито купив у знайомого свого батька, завідуючого складом в магазині, імпортні плащі, згодом перепродати їх у 2-3 рази дорожче. Інша легенда свідчить, що Леваєв на світанку збирав пляшки в міських парках, заробляючи таким чином від 80 до 120 рублів щомісяця – більше, ніж його вчителі.

У 1968 році Авнер Леваєв відправив сина в підпільну ешиву любавичских хасидів в Самарканді, де той у вільний від занять час продовжив заробляти гроші: ремонтував і перепродував зламані велосипеди і мопеди, а виручку вкладав у купівлю “з-під поли” модних і дефіцитних товарів, які потім перепродував. На його навчанні це ніяк не позначилося – у статті 2001 року “Леваєв і порожнеча”, опублікованій на припинив з тих пір своє існування сайті “Громадського Фонду Азіатсько-Європейських досліджень”, сказано, що вже в 13 років Леваєв “прославився серед євреїв Ташкента умінням тлумачити на івриті тижневу главу Тори”.

У цій же статті наводиться не найприємніша для Леваєва, але і не підтверджена з будь-яких інших джерел версія того, чому його сім’ї в 1971 році довелося репатріюватися з СРСР до Ізраїлю. Причиною нібито став інтерес до нього і його батька з боку ОБХСС, Відділу по боротьбі з розкраданнями соціалістичної власності – через підозри в спекуляції, яка була в Радянському Союзі кримінально караним діянням. Перед від’їздом до Ізраїлю Авнер Леваєв купив на наявні у нього гроші алмази, які протягом кількох років сам і за допомогою репатриировавшихся в Ізраїль бухарських євреїв зміг вивезти з країни.

Як писав у 2004 році журнал Forbes (зараз ця публікація доступна на сайті видання, однак її копія збереглася в інших джерелах), на купівлю алмазів перед репатріацією Авнер Левієв витратив 1 млн доларів. В Ізраїлі він зміг виручити за них лише 200 тисяч – за версією Forbes, камені виявилися “невисокої якості”, автори статті “Леваєв і порожнеча” стверджують, що вони виявилися фальшивими.

Почати з нуля і злетіти до небес

В Ізраїлі, як випливає з тих же публікацій у ЗМІ, Леву Леваеву довелося починати кар’єру з самих низів алмазного бізнесу. Він влаштувався гранувальником в маленьку майстерню, відслужив в армії, а після цього, в 1977 році, відкрив вже власне гранувальна виробництво. За даними Forbes, злету Леваєва як бізнесмена сприяла криза на ізраїльському ринку алмазів на початку 80-х років, коли багато торговців камінням розорилися. Леваеву вдалося уникнути цієї долі, оскільки він уникав брати кредити в банках під заставу власних запасів алмазів. Для покупки алмазної сировини Леваєв їздив по всьому світу – від Росії і ПАР до Великобританії і Голландії. Він одним з перших почав використовувати революційну по тим часам лазерну ограновування алмазів, що дозволяло нівелювати недоліки кожного конкретного каменю. Через 10 років після відкриття свого заводу в Ізраїлі, в 1987-м, Леваєв був одним з найбільших виробників діамантів у світі і отримав від найбільшої алмазодобувної корпорації De Beers статус “сайтхолдера” – їм володіє вузьке коло людей по всьому світу, що має право купувати алмази без посередників.

В кінці 80-х, наприкінці існування радянського режиму, при Радміні СРСР було створене Головне управління дорогоцінних металів та алмазів (“Главалмаззолото”), яке повинно було керувати видобутком золота і алмазів в Союзі, а також гранувальної та ювелірною промисловістю, оптовою торгівлею алмазами, діамантами і ювелірними виробами в СРСР і за кордоном. За даними галузевого інформаційно-аналітичного агентства Rough and Polished, що спеціалізується на вивченні процесів, що визначають розвиток світового ринку алмазів і діамантів”, в 1989 році представники “Главалмаззолота” на чолі з колишнім керівником тресту “Якутскалмаз” Валерієм Рудаковим під час поїздки в Ізраїль вибрали Леваєва в якості партнера для першого спільного радянсько-ізраїльського підприємства по ограновуванню алмазів. Компанія отримала назву “Руиз Даймондс”, в 1991 році, після розпаду СРСР, Леваєв став одноосібним учасником проекту.

Зараз “Руиз Даймондс” як і раніше є одним з найбільших гранильных підприємств в Росії, хоча Лев Леваєв, якщо вірити даним бази “Контур Фокус”, в числі її засновників не значиться (зауважимо, що біографія Леваєва, на яку ми посилаємося, була видалена з сайту агентства Rough and Polished, однак її збережена копія доступна в інтернеті).

У 1995 році бізнесмен втратив статус “сайтхолдера” De Beers – за однією з версій, причиною цього стала його участь у розпродажі за допомогою “сірих схем” алмазів з Гохрану СРСР. За іншою – De Beers відчув у Леваеве серйозного конкурента. Зате дружба з Валерієм Рудаковим відкрила перед нею нові можливості і двері кабінетів на найвищих поверхах влади: Леваєв розповідав Forbes, що не раз зустрічався з Михайлом Горбачовим, щоправда, як зазначає бізнесмен, обговорювали вони не продаж алмазів, а відкриття єврейських релігійних шкіл, створення і підтримання яких по всьому світу Леваєв, як і його батько, вкладав чималі гроші.

Не виникло у Леваєва особливих проблем і після зміни влади в країні: у 1990-му, як повідомляв “Комерсант”, Леваєв купив Московський ювелірний завод, а в 1996 році, як пише Rough and Polished, він став співвласником пермського ЗАТ “Кама-Кристал”, основною сировиною для якого були алмази з копальні “Уралалмаз”. Незабаром президент Росії Борис Єльцин підписав указ про те, що 75% видобутого на “Уралалмазе” сировини повинно піддаватися ограновуванні за місцем видобутку, хоча перевірка Рахункової палати в 2002 році показала, що Леваєв фактично користується монопольним правом на придбання сировини у “Уралалмаза”. Російські ЗМІ писали також про те, що компанія Леваєва “Руиз Даймондс” стала практично монопольним покупцем алмазів, що добуваються спільним підприємством “Алроса” і адміністрації Анабарського району Якутії – ВАТ “Алмази Анабара”. Повідомлялося і про ще одному якутському підприємстві Леваєва, ТОВ “Алмі Діам”, яке займалося огранюванням алмазів, куплених у якутського видобувного підприємства ВАТ “Нижнеленское”.

Цікаво, що через Пермський край Леваєв пов’язаний з іншим російським бізнесменом, зазнають останнім часом проблеми, – Дмитром Риболовлєва. І Риболовлєв, і Леваєв тісно співпрацювали з колишнім губернатором Пермської області, а нині віце-прем’єром уряду Росії і повноважним представником президента на Далекому Сході Юрієм Трутневим. Саме в часи губернаторства Трутнева Леваєв приватизував “Уралалмаз”, крім того, Трутнєв курирував “Алроса”.

Африканські алмази і війна з De Beers

У 1997 році Лев Леваєв купив у ізраїльського банку “Леумі” контрольний пакет інвестиційного холдингу Africa Israel Investment Ltd, створеного ще в 1934 році інвесторами з Південної Африки на території підмандатної Палестини. За кілька років до цього, як говорилося в публікації на сайті “Громадського Фонду Азіатсько-Європейських досліджень”, він вже почав вести бізнес в Африці, історичної вотчині De Beers. Першою точкою серйозного докладання зусиль Леваєва стала Ангола, де в 1996 році, як пише Forbes, Леваєв купив за 60 млн доларів 16% найбільшого в країні алмазного рудника. Цей рудник лише незадовго до угоди був відбитий урядовими військами тодішнього президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша у повстанців угруповання УНІТА. Леваєв швидко налагодив зв’язки з Душ Сантушем і незабаром отримав ексклюзивне право на покупку ангольських алмазів – у той час як De Beers часом доводилося купувати камені у бойовиків УНІТА, що і призвело в 1998 році до введення санкцій ООН на такі покупки і появи в подальшому “сертифікатів Кімберлі”, покликаних гарантувати, що гроші від продажу каменів не йтимуть на фінансування воєнних конфліктів. Алмази, що не володіють “сертифікатом Кімберлі”, стали називатися “кривавими”. Forbes і інші ЗМІ повідомляли також про схожих проектах Леваєва в Намібії і Конго, а також у Казахстані. Крім того, бізнес в Анголі дозволив Леваеву познайомитися з іншим видним репатріантом з СРСР до Ізраїлю, Аркадієм Гайдамаком, якого кілька разів називали учасником схеми поставок зброї з Росії Душ Сантушу і активним посередником у переговорах щодо списання держборгу Анголи перед СРСР. У серії документальних фільмів-розслідувань нідерландської телеканалу Zembla стверджувалося, що Леваєв не гребував і купівлею тих самих “кривавих алмазів”, а багато його угоди з нерухомістю були лише частиною схеми по відмиванню коштів “важливих” людей з Росії”. Крім того, автори розслідування говорили про жорстоке поводження співробітників Леваєва, колишніх ізраїльських командос” Моссада, найнятих ним для охорони алмазних копалень, з місцевими мешканцями та працівниками. Лев Леваєв всі подібні звинувачення з обуренням відкидає.

Друг Путіна, Лужкова і Трампа

За даними агентства Rough and Polished, в 1998-2005 роках Леваєв створив підприємства по ограновуванню алмазів в Індії, Китаї, Вірменії та Україні. Займався Леваєв не тільки алмазами: як писала в 2005 році газета “Московські новини”, на той момент в його бізнес-імперію входили десятки компаній, що займаються будівництвом, нерухомістю, енергетикою, туризмом і виробництвом одягу. В Ізраїлі Леваєв купив перший російськомовний телеканал “Ізраїль плюс” (згодом – “9 канал”), став найбільшим акціонером першого в країні платного шосе №6 і власником мережі заправних станцій. Але значні його інтереси були зосереджені в Росії: у 2001 році він створив компанію Donkamill Holdings Limited для управління російськими активами свого інвестиційного холдингу Africa Israel. У 2004 році мер Москви Юрій Лужков називав Леваєва “найбажанішим інвестором” в російській столиці. У 2007 Donkamill Holdings Limited була перейменована в AFI Development. Перші три літери в назві, відсилають до африкано-ізраїльської компанії Леваєва, добре знайомі багатьом москвичам: серед численних проектів AFI Development був торговий центр в комплексі “Москва-Сіті”, який і донині носить назву “Афимолл сіті”. Леваєва добре знають і в Нью-Йорку: у жовтні 2007 року він купив тут за 525 млн доларів колишня будівля редакції газети The New York Times. Також в США Леваеву належали майже 200 міні-маркетів “7-11” в штатах Нью-Мехіко і Техас.

З ім’ям Лева Леваєва, який весь цей час не припиняв підтримувати ортодоксальних іудеїв на території колишнього СРСР (витрачаючи на ці цілі, за даними ЗМІ, до 30 мільйонів доларів щорічно), пов’язують і створення в 1999 році Федерації єврейських громад Росії в протистояння Російському єврейському конгресу Володимира Гусинського. За версією Rough and Polished, це стало серйозною послугою” адміністрації Кремля, який незабаром після створення ФЕОР зайняв Володимир Путін. Агентство передбачало, що в обмін на цю послугу російські влади дали “зелене світло” девелоперських проектів Леваєва і дали йому привілеї в торгівлі російськими алмазами. В оточенні підприємця ці чутки категорично відкидали.

Згодом Леваєв називав Путіна “чудовим президентом у тому, що стосується свободи совісті”. За даними Forbes, після обрання Путіна на цей пост Леваєв допомагав йому в організації перших зустрічей з великими ізраїльськими політиками і з лідерами американської єврейської громади.

Ім’я Лева Леваєва згадувалося і в американській пресі у зв’язку з розслідуванням спроби Росії вплинути на результат президентських виборів в США. Правда, ці згадки не свідчать про залучення бізнесмена в якісь протизаконні дії. За даними видання Politico, в 2007 році Трамп активно шукав виходи на російський ринок нерухомості. Для цього він об’єднав зусилля з компанією Bayrock-Sapir, яку очолювали емігранти з СРСР Тевфік Аріф, Фелікс Сатер і Тамір Сапір – всі вони були тісно пов’язані з любавичским хасидизмом. У тому ж році Трамп організував весілля дочки Сапіра і найближчого помічника Леваєва, яка пройшла в його шикарному маєтку нинішнього американського президента Мар-а-Лаго в Палм-Біч. Через кілька місяців після цієї церемонії Леваєв зустрівся з Трампом, щоб обговорити потенційні угоди в Москві, а потім організував обрізання першого сина нової сімейної пари. Трамп був присутній на цій церемонії разом зі своїм майбутнім зятем Джаредом Кушнером, який пізніше купив у Africa Israel Investments Леваєва 5 поверхів у згаданому вище будівлі колишньої редакції The New York Times. Як писала влітку 2017 року британська газета The Guardian, ця угода потрапила в поле зору спецпрокурора Мюллера, оскільки пізніше Кушнер зайняв 285 млн доларів на її рефінансування в Deutsche Bank, який брав участь у російських скандалах з відмиванням грошей і чиї позики Трампу знаходяться на посиленому контролі”.

AFI Investments також була партнером компанії Prevezon Holdings, власником якої є Денис Кацив, син віце-президента РЖД Петра Кацива. У 2013 році влада США звинуватила компанію у відмиванні грошей, за розкриття розкрадання з російського бюджету поплатився життям юрист Сергій Магнітський. Звинувачення були пред’явлені на підставі “Акта Магнітського”, прийнятого в США роком раніше. У документах Міністерства юстиції США про угоду, згідно з якими Prevezon Holdings в травні 2017 року виплатила американським властям 6 мільйонів доларів в обмін на припинення справи, компанія AFI Europe, імовірно пов’язана з Леваєвим, згадується як боржник Prevezon.

Захід імперії

Тим не менш, як каже в інтерв’ю «Радіо Свобода» головний редактор ізраїльського видання “Деталі” Еміль Шлеймович, справу про контрабанду алмазів людьми Леваєва варто пов’язувати не з політикою, а з рутинною роботою місцевих органів по наведенню порядку в цій вкрай непрозорою галузі. Зараз від колишнього стану Леваєва, яке сильно підкосив спочатку світова фінансова криза 2008 року, а потім і криза в Росії після початку російсько-української війни і введення санкцій, залишилася в кращому разі половина (при сильно виросли борги перед російськими банками, які AFI Investments намагається реструктурувати). Чистий збиток AFI Development в 2017 році зріс більш ніж у 2,5 рази – з 20,7 млн доларів в 2015-му до 55,7 млн. Виручка ТРЦ “Афимолл сіті”, який вважається флагманським проектом компанії, знизилася на 12%.

“Forbes в 2018 році оцінює його стан в мільярд, але ми звикли до того, що оцінки Forbes бувають досить часто занижені. Взагалі, кажуть, що алмазний бізнес – це давно вже не найбільша частина його імперії, він потихеньку почав від нього відходити. Розквіт алмазного бізнесу припав на 90-ті роки, тоді Леваєв дійсно був одним з п’яти найбільших диаманторов, людиною, який виявився в змозі кинути виклик синдикату De Beers. Але справа в тому, що, по-перше, сама діамантова галузь в Ізраїлі останнім часом переживає спад, і значний спад. Ізраїль на цьому полі тіснить Дубай, тіснить Індія, виключно за більш сприятливого податкового клімату. І навіть Бельгія: у свій час Ізраїль перехопив у Антверпена право називатися головною Алмазної біржею світу саме тому, що в ньому були створені більш пільгові податкові умови. Зараз в Ізраїлі ці умови посилюються, в Бельгії, навпаки, переглянули свою помилку, в результаті експорт діамантів з Ізраїлю падає, причому падає досить серйозно. Що стосується самого Леваєва, то у нього теж все останнім часом неприємності. По-перше, з алмазного бізнесу він потихеньку йде, залишаючи його, по всій видимості, сім’ї. В Ізраїлі у нього дуже серйозні активи – це фінансова компанії, це девелопмент, і це, звичайно, будівельний бізнес. На піку компанія Africa Israel, яка в свій час була ним куплена, коштувала близько 28 мільярдів шекелів, за тодішнім курсом це приблизно 6,5 мільярдів доларів. Але останнім часом фінансова структура Леваєва, яка вибудовувалася протягом багатьох років через емісії, через часткові продажу акцій і так далі, “посипалась”. У 2008 році у Леваєва на тлі фінансової кризи утворився величезний борг у розмірі приблизно 8 мільярдів шекелів, тобто близько 2 мільярдів доларів. Він дуже активно займався його реструктуризацією, активно його погашав і, якщо я не помиляюся, довів обсяги боргу в підсумку до 3 мільярдів шекелів, тобто менше 1 мільярда доларів. Але потім почався ще й економічна криза в Росії, який підкосив його компанії AFI Development, завадив чергового розподілу дивідендів, і там знову виникли проблеми, з яких він вже довго не може вилізти. Останнім часом в Ізраїлі були публікації про те, що, швидше за все, Леваєв взагалі піде з Africa Israel, зверне весь цей бізнес, але ми не знаємо його подальших планів на життя – може бути, він взагалі захоче від усього відмовитися і спокійно собі жити далі у Великобританії (Лондон з Ізраїлю Леваєв переїхав в 2007 році, зараз, за непідтвердженими даними, він постійно проживає в Росії. – Прим. РС). Бо вже зрозуміло, що і йому, і всій родині грошей вистачить”.

За словами Еміля Шлеймовича, Леваєв навряд чи приїде в Ізраїль, щоб дати свідчення у справі про контрабанду алмазів: “Поліція хоче запросити його для участі в цьому розслідуванні. Воно ведеться групою “Лахав 433″ – це Управління по боротьбі з організованою злочинністю, яке в Ізраїлі веде самі великі справи проти самих високопосадовців і впливових людей, в тому числі проти прем’єр-міністра. Наскільки я розумію, Леваєв поки повертатися не збирається. Люди, які більш-менш присвячені, як там розгортаються події, кажуть: з надзвичайно високою часткою ймовірності, якщо він тільки прибуде до Ізраїлю, то буде затриманий вже в аеропорту”.

Шлеймович зазначає, що справа Леваєва – не перша у своєму роді для Ізраїлю. “Досі Леваєв справлявся з фінансовими труднощами і виходив з них більш вдало, ніж інші бізнесмени. Скажімо, такі як Нохи Данкнер, який був засуджений за шахрайство, Еліезер Фішман, який збанкрутував і підставив під удар дуже багато своїх інвесторів. В Ізраїлі справу про контрабанду діамантів не сприймається не як якийсь “наїзд”, не зв’язується ні з якими політичними нюансами, він узагалі не дуже брав участь в останній час в ізраїльській політичного життя. Коли-то він володів місцевим російськомовним каналом, але я так розумію, що він був радий позбавитися від нього, коли з’явився покупець. Справу про контрабанду, як я можу припускати, виникло просто в рамках постійно ведеться останнім часом роботи слідчих органів з викриття незаконних дій на Алмазній біржі. За цей ринок дуже сильно взялися, і Леваєв просто став черговим в цьому ряду. Для Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Ізраїлі абсолютно немає різниці, хто стоїть за порушником. Навпаки, якщо особа побільше, то і шуму, відповідно, буде більшим. Зараз здобули інформацію на нього, а до цього добували на когось іншого. Особливо вони активізувалися після того, як у 2015 році вибухнув скандал навколо швейцарського банку HSBC, у якому, як з’ясувалося, ізраїльтяни тримали незадекларовані кошти. Податкова інспекція запропонувала амністію, а потім почала вишукувати ізраїльтян, які таким чином ховають гроші від оподаткування”.

Можливо, каже Еміль Шлеймович, в число перевізників алмазів з Росії в Ізраїль поліція впровадила свого інформатора – що і дозволило обчислити і заарештувати кур’єра в аеропорту Бен-Гуріон:

“Можна припустити, що були якісь впроваджені агенти, тому що, як правило, наші митники просто так людей не зупиняють і випадково діамантів на сотні тисяч доларів не знаходять. Є ще один цікавий нюанс: заяву поліції, в якому йдеться про шести затриманих, і поліція каже, що до цього бізнесу (а там все – контрабанда, підробка документів і так далі) причетні п’ять з них, а не всі шестеро. Тобто, може бути, все-таки мова йде про який-небудь запроваджене інформатора”.

За словами Еміля Шлеймовича, незабаром можна чекати нових затримань у справі про контрабанду алмазів в Ізраїль – публічна частина цієї історії тільки починає розвиватися. У компанії Леваєва LLD Diamonds в понеділок повідомили, що нічого не знають про розслідування контрабанди алмазів в Ізраїль і “діють у відповідності з нормами, ретельно виконувати всі закони”. На момент цієї публікації Радіо Свобода не отримало відповіді на письмові запити в американський і ізраїльський офіси LLD Diamonds з проханням прокоментувати арешт підозрюваних в контрабанді і підтвердити або спростувати наявність у їх числі брата і одного з синів Лева Леваєва. У випадку якщо підприємець чи його представники захочуть висловити свою точку зору на події, Радіо Свобода готове в будь-який момент надати їм таку можливість.

“>

10.11.2018
22:48
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top