Головні новини

Міноборони продовжує закуповувати продукти для армії в компанії соратника Януковича – ЗМІ

Міністерство оборони України 18 жовтня за результатами тендерів черговий раз замовило у ТОВ «Воєнторг» продуктів на 107,64 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро». Саму компанію було зареєстровано в червні 2015 р. на одеситку Ольгу Матковську, а зараз її засновником є киянин Андрій Усенко. Через засновників і менеджерів вона пов’язана з так званою «генерал-єнакіївської» групою, а таку назву отримала за часів президента Віктора Януковича через зв’язок з тодішнім міністром оборони Михайлом Єжелем, який був пов’язаний з бізнесом депутатом від Партії регіонів Юрієм Іванющенко, також відомого як «Юра Єнакіївський».

Як пишуть «Наші гроші» за часів Януковича в 2010-2013 роках від групи «генерал-єнакіївських» в Міноборони тендерили «Адмет-Груп» і ТОВ «Провідна продовольча компанія ЗС», директором яких був той же Усенко, ТОВ «Метсобстар-ХК», засновником якого був той же Генкін, і ТОВ «Оптукрпром-ВР», «Оптукрпром-ВР» і «ППК ЗС», які свого часу представляв Володимир Терещенко, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В 2014-2016 роках від цієї групи підряди Міноборони отримувало ТОВ «Адмет-Груп», директором якого був вищезгаданий Усенко, а також ТОВ «Геус-Груп» Аркадія Генкіна (загальна частина – 3,34 млрд грн. із загальної суми харчових підрядів Міноборони в цей період 6,58 млрд грн.).

В 2017-2018 роках «Воєнторг» отримав замовлення Міноборони на 2,87 млрд грн. із загальної суми харчових підрядів армії в цей період 5,75 млрд грн.

У зв’язку з недавніми тендерами, для військових кількох областей замовили 1,36 млн комплектів харчування за 78,90 грн. за комплект. Це на 7% дорожче від цін контрактів, які Міноборони уклало в жовтні з ТОВ «Укрпродакорд ОР». Спочатку за підсумками аукціонів з формальної економією в 0,1% уклали угоди на 168,27 млн грн. Однак у той же день вартість контрактів була знижена додатковими угодами до 107,64 млн грн. із-за зменшення обсягу замовлення.

По каталогу нового замовлення, картопля свіжа буде коштувати армії 7,44 грн./кг, а пізній – 7,38 грн./кг. При цьому в жовтні в супермаркетах картоплю продавали в середньому по 6,95 грн./кг, однак у листопаді ціни в магазинах дещо зросли.

Свіжа столовий буряк обійдеться військовим 9,00 грн./кг, хоча в жовтні її середня ціна в супермаркетах була на третину нижче – 6,36 грн./кг. Свіжу білоголову капусту замовили по 7,98 грн./кг, яку в той час продавали в супермаркетах в середньому на чверть дешевше – 6,35 грн./кг.

На всіх тендерах «Військторгу» було від трьох до п’яти конкурентів, які всі пропонували на 4-31% нижче ціни. Але Міноборони відхилило пропозиції ТОВ «Продторг-НГ», ФОП Богдан Алла Костянтинівна, ТОВ «Гарант-2010», ТОВ «Військсервіс-Волонтер» і ТОВ «Дніпрпродсервіс» за ч. 3 ст. 4 закону «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Там йде мова про відхилення учасника за один з трьох видів порушень у одного і того ж замовника протягом року до аукціону: не брав участь або відмовився від участі в переговорній процедурі закупівлі до опублікування повідомлення про намір укласти договір – більше трьох разів; відмовився від підписання договору про закупівлю визначені замовником терміни – більше двох разів; або не виконав умов договору щодо якості та/або строку поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг – більше одного разу.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top