Головні новини

На будівництві «Бориспільського експресу» розікрали мільйони гривень

Роботи в рамках проекту «Організація залізничного пасажирського сполучення р. Київ — Міжнародний аеропорт «Бориспіль» виконувалися цілим рядом маловідомих фірм, зареєстрованих за адресами масової реєстрації.

Але найбільшою аферою стала розробка спеціального квиткового сервісу для маршруту «Київ—Бориспіль», пише «Дзеркало тижня».

За даними видання, після призначення ніколи раніше не працював на залізниці Романа Веприцького директором «Південно-Західної залізниці» на тендерах з благоустрою та облаштування «Бориспільського експресу» з’являється новачок — ТОВ «Рилейд». Фірма прописана в столичній квартирі, за кілька місяців отримує контрактів на 28 млн грн. В тому числі 14 млн на роботи з виготовлення, монтажу та фарбування металевих конструкцій галереї, пристрою перильной огорожі і накриття навісів пасажирської платформи», 6 млн. — на виготовлення навісу залізничної платформи, 2,8 млн — на спорудження земляного полотна залізничних шляхів і 4,6 млн — на благоустрій та озеленення територій.

Історія ТОВ «Рилейд» повторилася і з іншими учасниками. Так, «Південно-Західна залізниця» без тендеру уклала прямий контракт на 3 млн грн. на «облаштування пропускної системи для зони перебування пасажирів перед посадкою в рейковий автобус сполученням Київ-Пасажирський — Бориспіль». Виконавцем робіт стало нікому не відоме ТОВ «Петро Сервіс», прописане по ще одному адресою масової реєстрації — р. Харків, пр-т Московський, № 199 (місце реєстрації 130 юридичних осіб). Ні до, ні після цього «Петро Сервіс» не отримувало державних контрактів.

Але найбільшою аферою стала розробка спеціального квиткового сервісу для маршруту «Київ—Бориспіль», відзначають журналісти.

Справа в тому, що залізниця має квитковий сервіс booking.uz.gov.ua, розроблений ще в 2017 році. Разом з оновленням і розширенням функціоналу він обійшовся УЗ в суму близько 6,5 млн грн. Слід зазначити, що цей квитковий сервіс забезпечує можливість купівлі електронного квитка на всі маршрути залізниці. Крім маршруту Київ—Бориспіль. Тому що на УЗ вирішили, що «Бориспільському експресу» потрібен власний квитковий сервіс. Та оцінили його в 21 млн грн. Тобто в три з половиною рази дорожче, ніж сервіс для решти маршрутів країни.

Розробку нового сервісу доручили ТОВ «Віртуальні технології і системи». Причому зробили це безальтернативно.

Новий сервіс для «Бориспільського експресу» розміщений на домені travel.uz.gov.ua. Однак після публікації посилання на цей сайт, який виявився майже точною копією старого booking.uz.gov.ua доступ до нього раптово зник. Правда, порівнюючи скріни цих двох сервісів, складно визначити, чим новий travel.uz.gov.ua відрізнявся від уже наявного booking.uz.gov.ua.

Після витоку інформації залізничникам і ТОВ «Віртуальні технології і системи» доведеться, принаймні зовні, вносити зміни в «новий» сервіс, що займе певний час. Можливо, саме тому поки що квитки на Бориспіль недоступні онлайн, пише видання.

“>

08.12.2018
12:58
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top