Головні новини

Незаконне стеження за опозицією: режим Порошенко використовує методи Луб’янки — Фірсов

Новини вчорашнього дня не залишили сумнівів – представники влади незаконно стежать за опозиційними політиками, прослуховують наші розмови, втручаються в приватне життя і шпигують, перевищуючи свої повноваження.

Такі оцінки оголосив сьогодні в блозі УП екс-нардеп Єгор Фірсов.

Тільки за один день в мережі спочатку були злиті записи телефонних розмов Андрія Садового, які очевидно були зроблені Генеральною прокуратурою, а потім відомий всім «зливний бачок», близький до Народного фронту і МВС виклав відеозапис ДТП за участю Сергія Лещенка. Запис було зроблено самим Сергієм і передана поліцейським. Це внутрішня інформація, доступ до якої обмежено. Як же вона потрапила в мережу?

Я не буду зараз давати оцінку словами Садового або водійським якостям Лещенко – це окреме питання. Важливий в даному випадку сам факт зливу його телефонної розмови і відео, який говорить про незаконне стеження і прослуховування.

Крім того, в останні місяці невідомі стежили і за мною. Я не знаю, хто конкретно посилав цих людей і в чиїх інтересах вони збирали інформацію, але бачачи, що зараз відбувається з іншими опозиційними політиками, я хочу надати ці випадки розголосу.

1. Перший інцидент стався 18 жовтня. В цей день у мене була абсолютно нешкідлива, не ділова зустріч з друзями в одному з київських кафе. Політику на ній практично не обговорювали, зустріч носила скоріше дружній характер. В якийсь момент я помітив, що чоловік за сусіднім столиком спостерігає за нами і знімає нас на телефон. Чоловік помітив мене, швидко розплатився і пішов. А через пару днів у Фейсбуці з’явився пост про те, як якийсь громадянин нібито випадково підслухав в кафе наша розмова, і що нібито ми обговорювали якісь корупційні питання, пов’язані з Балогою. При цьому відеозапис нашої розмови, яку вів невідомий, в мережу виклали, так як нічого кримінального ми насправді не говорили. Виклали тільки фото. Ось посилання на пост:

2. Другий інцидент стався в кафе, де у мене проходила цілком пересічна ділова зустріч 24 жовтня. В ході розмови мій співрозмовник звернув увагу на дівчину, яка сиділа за дальнім столиком і нас фотографувала на телефон. Дівчина деякий час знімала нас, а потім встала і пішла, так нічого і не замовивши. На цей раз я встиг зробити її фото.


 

З якою метою ведеться ця стеження за представниками опозиції? Хто дає на неї санкції? За чий рахунок відбувається цей шпигунство? Питань дуже багато, і нічого хорошого мені в голову не приходить.

Останнім часом в країні піддалася нападам і загинуло дуже багато людей. При цьому ні в одному з випадків замовники вбивств не були знайдені. Враховуючи ці обставини, мені дуже тривожно від того, що за опозиційними політиками постійно стежать якісь люди. Я не переймаюся з приводу компромату – мені нема чого боятися і нічого приховувати. Я не роблю нічого кримінального, не займаюся корупцією, не беру гроші у олігархів. І знаючи про те, що за мною стежать, зрозуміло, ніколи не став би обговорювати по телефону або з ким-то в кафе нічого протизаконного. Але на тлі регулярних розправ з політиками та активістами стеження виглядає дуже недобре.

Наша влада весь час підкреслює, що бореться з російською агресією, бореться з Кремлем. Але ж стеження за опозицією і спроби дискредитації опозиційних політиків через зливи в ЗМІ – це в чистому вигляді почерк ФСБ. Це методи Луб’янки, а ніяк не європейського уряду.

Так хотілося б все-таки знати, в яку сторону ми рухаємося? В Європу? Або в совок?

“>

10.11.2018
23:36
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top