Головні новини

Нове подорожчання долара влаштувала одна українська компанія

Курс долара продовжує рости третій день поспіль: за підсумками безготівкових торгів 14 березня, він додав ще 15 копійок, і досяг до вечора 26,87-26,92 грн./$, повідомив UBR.ua начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гріненко. Загальна триденне подорожчання склало 66 копійок.

Для багатьох новий виток валютного подорожчання став несподіванкою. У першій половині дня долар не тільки не дорожчав, він навіть знижувався: міжбанк стартував у рамках 26,70-26,80 грн./$ і дуже швидко спустився до 26,60 грн./$. Більшу частину торгів попит і пропозиція були збалансованими, і нічого не віщувало подорожчання «американця».

Курсової розворот і нове підвищення котирувань почалося в другій половині дня. Після того, як вийшов на міжбанк великий скупник долара і почав змітати всю валюту з ринку. Якийсь час була незрозуміла мета цих придбань, і тільки ввечері стало ясно, що вони проводилися під «Укрзалиныцю». У перевізника настав день великої виплати за єврооблігаціями — $150 млн. плюс купон. Тому він дуже потребував у доларі.

Вся ця історія знову раскочегарила міжбанк, і він покотився вгору. Тому Нацбанку довелося знову підтримувати гривню продажами зі своїх золотовалютних резервів: за словами скарбників, регулятор віддавав «американця» біля позначки 26,90 грн./$, і все вивалив на ринок від $30 млн. до $50 млн.

«Зростання котирувань ще більше розігрів попит і скоротив пропозицію до обов’язкового мінімуму. Готівковий ринок знову біг попереду міжбанківського паровоза, впритул наблизившись до психологічної позначки 27 грн./$, а рішення регулятора про збереження облікової ставки на рівні 18% підтвердило неготовність до послаблення інфляційних очікувань і пом’якшення монетарної політики», — прокоментував UBR.ua ситуацію директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

На цьому тлі середня вартість готівкового долара на продажу людям піднялася на 10 копійок, і вийшла на 27,0-27,20 грн./$. Мінімальний цінник виявився на рівні 26,85 грн./$, а максимальний — на 27,40 грн./$.

При цьому фінансисти вже бояться робити прогнози щодо найближчого курсового руху. Оскільки не розуміють, скільки відкладеного валютного попиту залишилося на міжбанку.

«Найімовірніше, 15 березня безготівковий ринок відкриється в рамках 26,90-27,0 грн./$. З урахуванням того, що сьогодні Держказначейство виплатило з ПДВ 1 млрд. грн., завтра можуть скоротитися валютні продажу. При цьому незрозумілі обсяги попиту. Тому щось прогнозувати дуже складно», — сказав UBR.ua Юрій Гріненко.

Більш оптимістичний прогноз на завтра видав Олег Курінний — 26,80-26,90 грн./$.

«>

14.03.2019
22:03
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top