Новини Корупції

Оборонний завод запідозрили у махінаціях з мінометними прицілами

пт, 11/01/2019 — 11:45

Правоохоронці підозрюють посадових осіб ПАТ «Завод «Маяк» у зловживанні службовим становищем при отриманні від ТОВ «Радиоаптека» прицілів до мінометів без укладання договору, що завдало збитків державі на суму 2,72 млн грн.

Про це йдеться в рішенні Оболонського районного суду р. Києва, куди прокурор звернувся в рамках кримінального провадження №42018100050000117, передають «Наші гроші».

Відзначається, що з матеріалів досудового розслідування відомо, що з 13 по 19 червня минулого року завод «Маяк» провів тендер на закупівлю МПМ-44М для мінометів вартістю 2,72 млн грн.

Переможцем торгів стало ТОВ «Радиоаптека», яке здійснило поставку необхідних 23 прицілів, хоча відповідний договір з ним не був укладений, як і не була проведена оплата поставки.

«Разом з тим відповідні розрахунки здійснило дочірнє підприємство «Виробничо-комерційне підприємство «Маяк-Сервіс» на користь ТОВ «Фірма Ренал». Після отримання прицілів завод спрямував їх на ремонт на ДП «Шепетівський ремонтний завод»», — йдеться в повідомленні.

На думку слідства, це може свідчити про поставку «Радиоаптекой» несправних або не нових прицілів.

Також зазначається, що з матеріалів попереднього розслідування відомо, що співробітники столичного СБУ вважають цю фірму фіктивною, оскільки зазначений за адресою реєстрації будинок взагалі фізично відсутній. Також у фірми неактивний контактний телефон та відсутній сайт.

В суді прокурор просив доступ до документації «Завод «Маяк» про співпрацю з «ПКП «Маяк-Сервіс», «Шепетівський ремонтний завод» і «Радиоаптекой».

Представник заводу в суді заявив, що за клопотанням незрозуміло які саме порушення вчинили посадові особи оборонного підприємства. Крім того, «Маяк» намагався давати відповіді на запити правоохоронних органів, хоча не зміг відповісти на всі, оскільки зараз підприємство є фігурантом восьми кримінальних справ.

Суд задовольнив клопотання прокуратури частково, дозволивши лише тимчасовий доступ до документів, які стосуються розрахунків заводу з його дочірнім підприємством «Маяк-Сервіс» за червень-листопад 2018 року.

«Завод «Маяк» входить в концерн «Укроборонпром» і відомий виробництвом мінометів «Молот», від розривів якого з 2016 року загинуло 13 військовослужбовців.

З березня 2018 року його очолює Володимир Гаврилов — колишній чоловік і співмешканець Лідії Гаврилової, яка очолює Державну аудиторську службу України і яку НАБУ підозрює у незаконному збагаченні.

До 2017 року в Госаудитслужбе працював і Гаврилов. У своїй декларації за 2017 рік він вказав, що є власником двох паркомісць та автомобіля Toyota land Cruiser, який він купив новим в 2016 році. Готівкою він тримав 3 млн грн., 8,5 тис. євро і $5 тис.

«Радиоаптека» у квітні 2018 року називалося ТОВ «Ай Ти Коннект», її бенефіціаром був житель Молдови Микита Мунтян. У квітні власником і керівником підприємства став полтавець Олександр Швецов. Тоді ж було змінено в реєстрі і напрямок діяльності — з неспеціалізованій оптової торгівлі на виробництво електронних компонентів.

Повідомляється, що власниками «Фірма «Ренал» вказані Григорій Ворончук і Лілія Пастущенко. Вона є фігурантом кримінальної справи за підозрою в махінаціях при співпраці з бронетанковими заводами.

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top