Новини Корупції

Офшор, отримував «відкати» від «Енергоатому», що належить екс-нардепу Мартиненко

пт, 11/01/2019 — 15:41

У Шевченківському суді Києва вперше показали документи, які свідчать що колишній народний депутат Микола Мартиненко є власником офшорної компанії, яка отримувала відкати з «Енергоатому» на загальну суму в 6,5 млн євро.

У документах, які прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко продемонстрував колегії суддів, прямо вказано, що Мартиненко є бенефіціарним власником панамської компанії Bradcrest Investments, яка, за даними офіційного слідства, кількома країнами (Чехія, Швейцарія, Україна) отримувала відкати на українському підряди «Енергоатому» на загальну суму 6,5 млн євро (еквівалент 70 млн гривень на момент транзакцій), повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, сторона обвинувачення представила форму ідентифікації бенефіціара з швейцарського банку Fortis Banque (Suisse) Sa, в якому Bradcrest Investments мала свій рахунок. В ній зазначено прізвище екс-депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка як кінцевого власника компанії.

В кінці документу стоїть його підпис, а також підпис Павла Скаленко, якого також підозрюють в причетності до заволодіння коштами дп НАЕК «Енергоатом». У ЗМІ Скаленко також називають «правою рукою» Мартиненко.

У цих швейцарських документах також фігурує копія паспорта Мартиненко.

Прокурор, який представляв ці документи в суді, зазначив, що вони були вилучені з банків швейцарською стороною і отримані у відповідь на запит про міжнародно-правової допомоги.

У відповідь захисники екс-депутата заявили, що Мартиненко такі документи в банк не подавав.

Зараз у суді розглядається справа про легалізації та відмивання доходів екс-депутатом «Народного фронту» Миколою Мартиненком.

Мова йде про двох епізодах: розтраті коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і отриманні хабарів при закупівлі підприємством «Енергоатом» обладнання у чеського акціонерного товариства Škoda JS.

На судовому засіданні розглядають «швейцарські докази» з флешки, яку захисники Мартиненко намагалися кілька разів визнати неналежним доказом. Втім, суд відхилив їхні вимоги.

Сам Мартиненко неодноразово заявляв, що зацікавлений швидше перейти до дослідження доказів і спростувати їх. Він звинувачував правоохоронців у спробі затягнути процес.

У свою чергу виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк заявляла, що розгляд справи Мартиненко, навпаки, прискорювали — щоб «виправдати його до запуску Антикорсуда».

Слідство по цій справі за Мартиненко триває в Чехії та Швейцарії. Сам він усі звинувачення відкидає і називає їх нісенітницею і маніпуляцією.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ і прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Мартиненко в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП «Східгзк» при закупівлі уранового концентрату.

За даними САП, з 2013 по 2016 рік злочинна організація, в яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 мільйона доларів збитку.

Обвинуваченим інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК), легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК) і створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255 КК).

22 квітня 2017 року Солом’янський райсуд Києва відпустив Мартиненко на поруки народних депутатів з фракції «Народний фронт» і міністрів. 29 січня 2018 року суд відмовився продовжувати покладені на Мартиненко зобов’язання.

1 серпня Апеляційний суд Києва скасував рішення першої інстанції, яка повернула на доопрацювання прокурорам справа екс-нардепа Миколи Мартиненка. 22 жовтня у Шевченківському суді Києва відбулося перше засідання по суті у справі Мартиненко.

Під час засідання 5 листопада детектив НАБУ намагався вручити Миколі Мартиненку виклик на допит в якості свідка за запитом прокуратури Чехії. Екс-нардеп відмовився брати повістку і кинув її на підлогу. Пізніше в НАБУ повідомили, що таки вручили Мартиненко виклик на допит. Проте він сам заявив, що підстав з’являтися на допит немає.

19 листопада відбулося судове засідання по справі Мартиненко і ще 5 осіб, під час якого обвинувачення приобщало докази. Як повідомляли активісти, загальний обсяг зібраних НАБУ і САП матеріалів становить 207 томів, більше 51 тисячі аркушів.

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top