Головні новини

Перевірка ЦВК виявила порушення в декларації Порошенко

У декларації Петра Порошенка, яку він подав для реєстрації кандидатом у президенти, виявлені порушення. Це випливає з результатів перевірки ЦВК.

Зокрема, у Департаменту моніторингу декларацій виникли претензії щодо пунктів «Об’єкти нерухомості», «Транспортні засоби», «Корпоративні права», «Юридичні особи, кінцевим бенефіціаром яких є суб’єкт або члени його сім’ї», «Доходи, в тому числі подарунки».

Так, Порошенко зазначив у власності дві квартири площею 134 і 62 квадратних метри, 344-метровий дачний будинок (останній належить Марині Порошенко) які, як виявилося, відсутні у всіх можливих майнових реєстрах України.

При цьому діючий президент не задекларував туристичне судно 2005 року випуску, яке, як випливає з Суднової книги України, у нього якраз є. Також у Державному земельному кадастрі значиться 1875-метровий земельну ділянку, оформлений знову на дружину Марину Порошенко. Він також не відображено в декларації.

Окремо глава держави вказав ряд компаній, кінцевим бенефіціаром якої він є (в основному це кондитерські компанії, включаючи липецький Рошен). Перевіряючі відзначають, що у зв’язку з коротким терміном, наданими для перевірки, вони не мають можливості підтвердити або спростувати, чи дійсно Порошенко володіє зазначеними фірмами.

При цьому перевіряючі ЦВК вказують, що Порошенко записав себе бенефіціаром «Фінансово-страхової компанії «Адміралтейська». Але у відповідному реєстрі така інформація відсутня. Тоді як на кінець 2017 року він був контролем ТОВ «Країна-Асистанс» та ТОВ «Країна-Медасистанс», однак це не зафіксував у декларації.

Виникли зауваження і до пункту декларації «Доходи, в тому числі подарунки». Зазначається, що дохід від продажу майна, у тому числі цінних паперів, на суму 172 тисячі гривень (джерело доходу — Мозоль Ігор Анатолійович) не зазначений у Державному реєстрі фізичних осіб (іншими словами, президент не сплатив з цієї суми податки).

У завершенні документа зазначається, що допущені неточності і помилки підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду президента.

«>

08.02.2019
15:17
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top