Новини Корупції

Порошенко шукає підтримку в рядах УПЦ МП, Філарет не буде главою: Скандальна заява політолога

Паралельно з агітацією архієреїв УПЦ, на Банковій переконують Філарета відступити від боротьби за пост голови нової церковної структури. Джерела в АП стверджують, що на Банковій з Філаретом ведуться переговори. І, нібито, під тиском доказів Адміністрації президента, він може погодитися зняти свою кандидатуру. Мова в даний момент ведеться про моральні та матеріальні компенсації (з якими почестями і з яким титулом його відправлять на почесну пенсію), про це йдеться у матеріалах видання "Страны"

У цьому контексті вельми цікава позиція УАПЦ, яка вже попросила Варфоломія призначити в Україні свого представника з числа єпископів Константинопольського патріархату, про що сам глава УАПЦ Макарій написав в листі патріарху Варфоломію. У своєму листі він написав, що у Філарета немає авторитету очолити нову церкву, а він сам від боротьби за цей пост відмовляється.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Як зазначає в розмові з "Страною" політолог Руслан Бортник, то, що в цьому листі Макарій підкреслив, що жоден єпископ з УПЦ МП, УПЦ КП і УАПЦ не має належного авторитету а також закликав Варфоломія призначити главою нової церкви когось із єпископів Константинопольської патріархії, що підсилює позицію Варфоломія, адже УАПЦ готова повністю підтримати такого кандидата від Фанара. В такому випадку – невдоволення Філарета не зіграє особливої ​​ролі, як і бажання президента Петра Порошенка бачити на чолі нової церкви близьку до себе людину.

"По суті, проект автокефалії зараз забуксував, тому Порошенко шукає підтримку в рядах УПЦ МП. Він сподівається особистим тиском і авторитетом перетягнути частину єпископату на свою сторону. Тоді можна буде збалансувати ситуацію на об'єднавчому соборі, показати, що ось у нас є єпископи канонічної церкви і вони за автокефалію, і давайте призначимо главою Симеона. насправді Порошенко переслідує піар-цілі, намагається порожні промови перетворити в можливості втілити в життя свої плани. Домогтися, щоб біля керма цієї церковної структури стояла потрібна людина, а не хтось ззовні. Є сигнали, що в рамках цього завдання на Банковій працюють з окремими священиками. Але поки така робота безуспішна. Навіть ті, хто підписали звернення до Варфоломія, почали давати задню ", – говорить" Стране" політолог Руслан Бортник.

Тим часом, офіційно в УПЦ КП стверджують, що не мають ніяких сумнівів, що нову церкву очолить саме Філарет.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top