Головні новини

Проти WOG відкривається новий фронт

«Квиток на війну» з проблемною мережею АЗС, на кону в якій три десятки заправок, погодилася купити компанія, близька до екс-голови ДКЦПФР Сергій Петрашко. Його називають людиною Андрія Портнова.

8 лютого Фонд гарантування вкладів фізосіб з третьої спроби знайшов покупця на права вимоги заборгованості від компаній «Золотий Екватор» і «ВК Імпекс» групи WOG за кредитними договорами №1-0020/13/30-КL і №1-0021/13/30-КL перед банком «Форум». Забезпеченням по цих кредитах виступають 32 АЗС групи WOG і гарантії юридичних осіб, пов’язаних з поточними власниками групи Сергієм Лагуром і Степаном Івахівим, а також спадкоємцями Ігоря Єремєєва.

Як раніше писав «ОЛІГАРХ», розмір боргів компаній «Золотий Екватор» і «ВК Імпекс» перед банком «Форум» оцінювався в 1,1 млрд гривень. У Фонді гарантування вкладів повідомляли, що неодноразово зверталися до власників компанії з вимогою розрахуватися за кредитами. Однак у боржників та поручителів (серед них – «Вест Ойл груп», «Дельта Вест Ойл груп», «Завод «Галичина») виявилося інша думка.

Власники групи WOG неодноразово намагалися затягнути вирішення питання з боргами компаній «Золотий Екватор» і «ВК Імпекс», домагаючись відстрочки погашення боргів перед банком «Форум». Як писав «ОЛІГАРХ», у вересні 2016 р. господарський суд Рівненської області рассрочил виплату боргу «Золотим екватором» перед «Форумом» у розмірі 32 млн доларів на 7 років. При цьому сам борг був конвертований в 500 млн гривень – тобто, за курсом 15,7 грн за долар, платежі розтягнуті у часі на вісім років (до вересня 2024 року), а виплата двох третин боргу відкладена на останні три роки. І це притому, що ліквідація банку «Форум» має завершитися до червня 2019 року.

Фонд гарантування вкладів з такою розстрочкою не погодився і оскаржив зазначений вердикт. Надалі апеляційна інстанція скоротила термін розрахунків «Золотого екватору» з 8 до 5 років, і спроби ФГВФО домогтися скасування цього вердикту виявилися безуспішними. У червні 2018 р. 07.06.2018 р. ФГВФО продовжив термін ліквідації банку «Форум» до 14.06.2019 р. У Фонді підрахували, що до закінчення цього строку WOG за існуючою схемою розрахунків виплатить їм тільки 49,56 млн грн, і стягнення решти боргу здійснити буде вже неможливо.

У цій ситуації ФГВФО довелося напружитися. У вересні 2018 р і січні 2019 року Фонд провів аукціони з реалізації прав вимоги за кредитними договорами групи WOG, і обидва вони були визнані такими, що не відбулися. Зазначимо , що на січневому аукціоні стартова ціна в 1,76 млрд гривень знижувалася до 704,2 млн гривень.

Третій за рахунком аукціон зафіксував продовження спадного тренда, який завершився на позначці 404,9 млн грн. «Нерви не витримали» у ТОВ ФК «Франк Поінт», погодився заплатити за лот зазначену суму. Про цю компанію відомо небагато – вона була створена у вересні 2018 р, її керівником є Наталія Савченко, а бенефіціаром через компанію «Омега Інвест Фінанс» – хтось Олександр Луговий.

Компанія прописана на вул. Івана Павла ІІ, 20 у Києві, де розташована ще одна ТОВ зі співзвучною назвою – «Франк Інвест Поінт». Його директор і бенефіціар – киянин Олександр Квашин. Другим учасником аукціону була компанія «ФК «Фінанс Юніон» (Київ), керівником якої є хтось Олексій Скринник, а бенефіціаром – Андрій Івченко.

Як показало розслідування , між двома компаніями була пряма зв’язок. Керівником ТОВ ФК «Франк Поінт» та «ФК Фінанс Юніон З» ще на початку лютого був один чоловік – Кириленко Ліна Володимирівна. Таким чином, можна припустити, що обидва учасники аукціону були пов’язані між собою, і подали заявки на торги для їх легітимізації.

Хто може стояти за компанією-переможцем, достовірно невідомо.

Але «ОЛІГАРХ» з’ясував, що ниточки від Ліни Кириленко і Олександра Квашина тягнуться до одній людині з великими зв’язками. Так, Кириленко раніше була директором, а Квашин – бенефіціаром компанії ФК «Фаворит», яку зараз контролює Сергій Петрашко.

Останній відомий як колишній голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України та молодший партнер Андрія Портнова (очолював юридичну фірму «Портнов і партнери»).

При Януковичі Петрашко був заступником керівника Головного управління з питань правоохоронних органів Адміністрації президента (заступником глави АП тоді був Портнов). Начальником ж і Портнова, і Петрашко був Сергій Льовочкін – діловий партнер найбільшого кредитора WOG Дмитра Фірташа. Який, як писав «ОЛІГАРХ», вже почав судові протистояння зі своїм боржником. Так що цілком можливо, що незабаром почнеться новий виток спорів – адже актив, який ТОВ ФК «Франк Поінт» погодився купити, є нічим іншим, як «квитком на війну» з WOG.

«>

11.02.2019
19:07
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top