Головні новини

Різка зміна долара: аналітики спрогнозували курс валют в Україні

В Україні курс долара в перший тиждень лютого може знизитися з 27,6 до 27,4 грн/$.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Головна причина зміцнення нацвалюти – зниження попиту. Фактично покупці кілька тижнів не проявили інтерес до купівлі доларів, зазначає аналітик Єгор Комов.

Замість цього купують облігації внутрішнього держборгу (ОВДП). Ставки по них досягли 23,5%. Причому продають папери в гривні. «На міжбанку основну роль зіграв інтерес інвесторів до купівлі ОВДП, номінованих у гривні, для участі в якій вони були змушені продавати валюту», – впевнений старший аналітик «Альпарі» Вадим Иосуб.

В результаті зниження попиту дозволило гривні за короткий період по відношенню до американської «колезі» зміцниться на 53 коп./$ (за даними довідкового курсу НБУ). Позитивна динаміка спостерігається на всіх сегментах валютного ринку, в тому числі і на готівковому. Що цікаво, в українських банках на даний момент курс становить 27,42 грн/$.

З іншого боку поліпшилась ситуація з пропозицією. Перекази заробітчан і перші валютні виручки експортерів забезпечили стабільний приплив доларів.

Комов впевнений: швидше за все, вже через тиждень на готівковому ринку долар може коливатися близько 27,3-27,4 грн/$, а на міжбанку – торгуватися 27,4-27,5 грн/$.

«>

04.02.2019
08:47
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top