Новини Корупції

Секс-реформа Порошенка. «Згода не діє весь статевий акт», — в Мін’юсті пояснили, що тепер можуть легко посадити до в’язниці будь-якого українця. 2 фото

 

Після шуму, що виник навколо вступили в силу 11 січня 2019 року нових тоталітарних редакцій статей Кримінального кодексу, які стосуються питань кваліфікації сексуальних злочинів, Міністерство юстиції вирішило дати офіційне роз’яснення українцям, як займатися любов’ю за новими правилами авторства уряду Гройсмана.

Відповідна інфографіка розміщена на сторінці Мін’юсту в Facebook, повідомляє 40ka.info.

По-перше, в роз’ясненнях говориться, що в законі не йдеться про те, що для добровільного сексу потрібна розписка партнера. Вона може лише підтвердити, що на початку акта обличчя було на нього відповідно. Достатньо отримати чітке недвозначну згоду партнера. (Але напевно все ж без розписки обвинуваченому буде складніше доводити в суді, що згода таки було отримано).

По-друге, юристи Мін’юсту вирішили, мабуть, зробити процес сексу трохи непередбачуваним і окремо прописали, що згоду на секс не поширюється на весь період статевого акту. Людина може в будь-який момент змінити свою думку. «І якщо в процесі вам сказали „ні“, варто залишити людину в спокої», — пояснюють у відомстві міністра-холостяка Петренко.

По-третє, коли мова йде про зґвалтування, це не тільки про традиційний секс, тепер ним вважаються будь-які дії сексуального характеру без добровільного згоди потерпілого.

По-четверте, згвалтування дружини або чоловіка, а також колишнього чоловіка або дружини є злочином і обтяжує відповідальність — за це гвалтівнику загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

По-п’яте, в Україні на думку Мін’юсту діє презумпція невинності, тому довести обставини й відсутність згоди повинна буде сторона обвинувачення. Доказами можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів. Але у нас в умовах відсутності незалежного правосуддя та судів присяжних, конституційна норма про презумпція невинуватості не діє. У 2016 році місцевими судами було оголошено вироки стосовно 86 744 осіб. З них виправдали 314 осіб, що становить 0,36%. У 2017 році відсоток виправдувальних вироків склав 0,29%. За аналогічним даним у США і Британії кількість виправдувальних вироків в десятки разів більше.

Нагадаємо, що даний тоталітарний закон був підписаний президентом Порошенко 7 грудня 2018 року. Тепер зґвалтуванням вважається секс без згоди (ст. 152 ККУ), яке довести обвинуваченому в такому тяжкому злочині з-за ґрат СІЗО фактично неможливо.

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top