Головні новини

Софійську площу віддали ліберального екс-регіоналу

«Київавтодор» визначився з підрядником реконструкції Софійській площі в серці столиці. Підряд за 115 млн гривень дістався херсонської компанії з орбіти голови Ліберальної партії України Михайла Опанащенко, який у статусі нардепа від Партії регіонів голосував за «закони про диктатурі» в 2014 р

Про необхідність привести в людський вигляд Софійську площу в Києві говорять вже давно. Достовірно невідомо, якого генія прийшла в голову ідея викласти одну з найбільш відвідуваних площ міста крихким клінкерною цеглою, але факт залишається фактом – з-за растрескавшегося покриття одна з візитних карток української столиці виявилася спотвореною.

 

Ще в минулому році міська влада планувала провести реконструкцію площі з повною заміною непридатного покриття.

«Київавтодор» планував витратити на всі роботи без малого 68 млн грн, але з тендером не зрослося – на нього заявилося менше двох учасників, і торги були скасовані вже в липні.

Тепер же ціна проекту зросла майже вдвічі до 119,9 млн грн, а новим видом покриття були обрані масивні гранітні плити мощення (428х428 см, товщиною 10 см) і бруківка (10 х10х10 см).

Підвищення бюджету проекту викликало підвищений інтерес потенційних учасників.

Заявки подали п’ять структур – інжинірингова компанія «Планета буд», будівельна компанія «БАК Україна», «СБМУ Підряд», «Інтеграл Буд-Стандарт» та «Спеціалізована механізована колона № 23». В результаті торгів переможцем була визнана остання компанія з пропозицією 114,8 млн грн. Примітно, що пропозиції «Планета буд» і «БАК Україна» були вигідніше – 93,58 млн грн і 114,37 млн грн відповідно. Але вони були дискваліфіковані за претензій тендерної комісії «Київавтодору» до ряду поданих ними документів.

«Спеціалізована механізована колона № 23», від якої залежить, новий вигляд Софійській площі, не найвідоміше будівельне підприємство в Україні. Спеціалізація прописаної в Херсоні компанії з креативним слоганом «15 років ми будуємо. Досвід. Надійність. Якість», судячи з її сайту – зведення невеликих складських будівель і зерносховищ. Засновником і директором СМЯ №23 числиться молода мешканка Херсона Діана Бобровська, ім’я якої також мало про що говорить учасникам ринку.

Втім, всьому є своє пояснення. Як з’ясував «ОЛІГАРХ», Бобровська стала засновником СМЯ №23 лише в жовтні 2018 р. – незадовго до оголошення тендеру на реконструкцію Софійській площі. А 100% частка в компанії дісталася їй від Олени Опанащенко – дружини лідера Ліберальної партії України Михайла Опанащенко, якому належить ще один креативний слоган «Ти і я — здатні! Херсону — кращої долі!».

У своїй біографії Опанащенко вказує, що в 2007 році він створив і очолив власне виробничо-будівельне підприємство р. в Херсоні, який займався проектуванням, виготовленням, монтажем металоконструкцій будівель і споруд. За даними «ОЛІГАРХА», мова йде саме про СМЯ №23. Там же зазначено, що в 2012-2014 Михайло Опанащенко був депутатом Верховної Ради і головою міжфракційного об’єднання «Причорномор’я України».

При цьому екс-нардеп скромно замовчує, що в той період він входив у фракцію Партії регіонів і голосував за так звані «закони про диктатуру» 16 січня 2014 року разом зі своїм нинішнім бізнес-партнером Володимиром Продивусом – власником київської компанії «Мостобуд». Зокрема, біографії Опанащенко говориться, що він є в. о. голови наглядової ради «Мостобуду». Крім того, за даними «ОЛІГАРХА», він керує асоціацією «Мости України» та корпорацією «Укрмостобуд», зареєстровані за однією адресою з «Мостобудом» Продивуса.

З якої причини із засновників СМЯ №23 перед подачею документів на знаковий тендер вийшла дружина екс-регіонала, достовірно невідомо. Можливо, компанія не хотіла асоціюватися зі скомпрометованим екс-регіоналом і його сім’єю.

Втім, зміна власника схоже, була лише косметичною операцією. За даними сайту «Посіпаки», Діана Бобровська – колишня помічниця Опанасенко в його бутність нардепом. І зараз вона є директоромкомпании «Таврияпромстрой», засновником якої записана Валентина Опанащенко – мати Миколи Опанащенко.

«>

06.02.2019
20:02
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top