Головні новини

“Сумихімпром” замовив у Фірташа газу на 96 мільйонів в обхід аукціону

ПАТ “Сумихімпром” уклало угоду з ТОВ “Статус-Трейд” про постачання природного газу на 95,76 млн грн.

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на дані системи “Прозорро”.

“На листопад замовили 7,60 млн кубометрів газу за 12 600 грн за 1 тис. куб. м. – на 7% дешевше жовтневого промислового тарифу НАК “Нафтогаз України” за умови оплати до місяця постачання, який склав 13 439 грн. за тисячу кубометрів”, – зазначає видання.

Закупівлю “Сумихімпром” провів без аукціону “Прозорро”, оприлюднивши лише звіт про укладену угоду. Всього з вересня 2016 р. завод таким чином підписав договорів на 2,07 млрд гривень із загальної суми операцій у 2,94 млрд грн.

Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону “Про публічні закупівлі” на товари і послуги в 200 тис. грн, у зв’язку з чим необхідно проводити відкриті торги на одній з авторизованих в “Прозорро” майданчиків.

Акції “Сумихімпром” належать Фонду державного майна, проте з часів Януковича підприємство контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.

Також “Сумихімпром” не можна вважати замовником за законом “Про публічні закупівлі”, т. к. підприємство підпадає під виняток про здійснення діяльності на промислової або комерційної основі, а отже, не зобов’язана проводити відкриті торги, хоча компанія проводила інші закупівлі шляхом аукціонів через “Прозорро” .

“>

10.11.2018
22:48
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top