Новини Корупції

У Порошенка прокоментували виведення грошей з банку Януковича через банк Гаранта – Олігарх

“Міжнародний інвестиційний банк” зазначає, що, виконуючи рішення суду про скасування арешту коштів, які раніше перебували на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, не мав права перешкоджати клієнтам надалі розпоряджатися своїми коштами. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з повідомлення “Української правди”.

У відповідь на розслідування програми “Схеми”, згідно з яким майже 2 мільярди гривень, які знаходилися на депозитах підставних осіб у банку Олександра Януковича, були виведені через “Міжнародний інвестиційний банк” чинного президента Петра Порошенка прес-служба банку зробила заяву.

“Згідно з вимогами законодавства України, банк не має права відмовити у відкритті рахунка, вчинення відповідних операцій за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому ліцензією, крім випадків, коли банк не має можливості прийняти на банківське обслуговування або якщо така відмова допускається законом або банківськими правилами”, – йдеться в заяві.

У банку підкреслили, що зазначені в програмі “Схеми” від 8 листопада фізичні особи відкривали банківські рахунки в АТ “МІБ” на тих же умовах, які пропонуються всім клієнтам-фізичним особам, і банк не мав законних підстав для відмови у відкритті рахунків вищезазначеним особам.

Пізніше в передбаченому законом порядку працівники банку повідомили в Державній службі фінансового моніторингу про фінансові операції клієнтів, що містять ознаки, передбачені законом “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення”. Зазначені кошти були заблоковані на рахунках.

“Виконуючи рішення суду про скасування арешту коштів, АТ “МІБ” не мало права ставити під сумнів законність судових рішень і перешкоджати клієнтам надалі розпоряджатися своїми коштами, які визнані судом, як законно придбані”, – відзначили в банку.

Там повідомили, що сьогодні на рахунках в МІБ заарештовано понад 200 млн. грн., подальша доля яких повинна вирішуватися правоохоронними та судовими органами.

У свою чергу, прес-служба Адміністрації президента у переданому “Українській правді” коментарі зазначила, що зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету повернуто 44 мільярди гривень, присвоєних раніше фірмами, пов’язаними з екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням.

“Всі ці кошти перераховані до державного бюджету на основі прийнятого Верховною Радою закону, під яким стоїть відповідна підпис президента. Він демонструє очевидну політичну волю в цьому питанні”, – йдеться в коментарі.

В АП зазначили, що, крім грошей, у державну власність повернуті заповідники, ліси, земельні ділянки, акції великих підприємств та інші активи.

“Всі ці факти більше, ніж красномовно свідчать про послідовне курсі влади на повернення в бюджет всіх державних ресурсів, незаконно привласнених Януковичем та іншими топ-особами його режиму”, – підкреслили в адміністрації.

Як повідомлялося раніше, стало відомо, як з банку Януковича через банк Порошенко вивели 2 млрд


Надрукувати
Дубровська Тетяна
«ОЛІГАРХ»
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top