Головні новини

У Порошенка спростували, що він був іподияконом УПЦ МП. І правда — він був іподияконом, а дияконом

Напередодні намісник Почаївської лаври митрополит Володимир написав відкритий лист президентові України із скаргою на репресії з боку СБУ, а заодно в ньому нагадав, що Петро Олексійович колись і сам був іподияконом нашої церкви».

«У минулому ви, шановний Петро Олексійович, були іподияконом нашої церкви. Ваш батько неодноразово бував у нашому Свято-Успенській Почаївській Лаврі, де ми, наскільки це було можливо, приділяли йому уваги», — йдеться в заяві священика.

А тепер у Почаївській лаврі «дивуються», чому президент «змінив своє ставлення до Української Православної Церкви».

У Порошенка «образилися» на інформацію від промосковського попа про те, що він був іподияконом УПЦ МП, і заявили, що вона не відповідає дійсності.

Про це вчора ввечері «Українській правді» повідомили у Адміністрації президента.

«Петро Порошенко ніколи не був іподияконом УПЦ МП», — запевнили в АП, реагуючи на відкритий лист намісника Почаївської лаври митрополита Володимира.

І адже цього разу на Банковій не збрехали. Дійсно, Петро Олексійович не був іподияконом, оскільки він був дияконом (трохи нагадує анекдот, як Путін категорично спростував інформацію, що він був полковником КДБ — і точно, він дослужився до підполковника КДБ).

Про те ж, що Порошенко був дияконом УПЦ МП, раніше повідомляли ЗМІ і розміщували підтверджують ця обставина фотографії.

Наприклад, видання «Цензор.немає» в червні 2009 року опублікувало замітку під заголовком «Порошенко став дияконом Московського Патріархату взяв участь у хресній ході. ФОТОрепортаж».

В ній повідомлялося, що глава наглядової ради Нацбанку України Петро Порошенко на свято Трійці був висвячений в диякони.

Відразу ж слідом за цим він взяв участь у хресному ходу, несучи головну ікону свята — власне зображення Трійці.

Видання також розмістило тоді два цих фото:

Так що в АП справедливо спростували слова митрополита Володимира щодо звання іподиякона у Порошенка.

До речі, зараз Петро Олексійович, либонь, уже не складається в УПЦ МП — політична кон’юнктура не та. При цьому ваш покірний слуга припускає, що він створив взагалі свою окрему, ні від кого не залежну, церква. В якій Порошенко — не иподиакон і не диякон, а, швидше за все, апостол (а може, й зовсім — бог?..)…

Нагадаю, ще у листопаді 2016 року Юрій Касьянов опублікував в мережі фото розпису в домашньому храмі Порошенко, на якій зображена «божественна сім’я» президента.

Так що ось такі у Петра Олексійовича «справи церковні»…

Вгорі свіжий малюнок Георгія Ключника

“>

07.12.2018
11:56
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top