Головні новини

У Росії організатора вебінару «Як лайкати меми і не сісти в тюрму» викликали в прокуратуру

Подивитися вебінар «для практики» надіслали юристів-першокурсників, вони і дали свідчення проти активіста.

Про це активіст з Челябінська Денис Ібрагімов розповів виданню «МБХ-медіа».

Матеріали у прокуратуру направив Центр протидії екстремізму.

«Правозахисний вебінар був доступний для всіх бажаючих, чим і скористалися співробітники правоохоронних органів, приславши «для практики студентів першого курсу юридичного факультету, які згодом дали свідчення проти «організатора заходу». Про це стало відомо при ознайомленні з матеріалами справи», – розповів активіст.

Тепер Ібрагімову закидають участь у небажаної організації (ст. 20.33 Кодексу адміністративних правопорушень РФ). У прокуратурі вважають, що він є членом британської організації «Otkrytaya Rossia».

Сам Денис стверджує, що у Центрі протидії екстремізму переплутали дві організації з схожими назвами. Він не є членом британської «Otkrytaya Rossia», а Російського мережевого громадського руху «Відкрита Росія». Ці організації ніяк не пов’язані між собою.

«Про британську я нічого не знаю, але органи вперто намагаються мене до неї приписати», – пояснив активіст.

У російському законодавстві з 2012 року існує поняття «іноземний агент». Цим терміном позначають громадські організації, які отримують гроші з-за кордону. Вони повинні реєструватися в мін’юсті РФ, зазначати свій статус у всіх публікаціях і звітувати про свою діяльність перед владою. А їх фінансова звітність підлягає обов’язковому аудиту.

«>

12.01.2019
11:39
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top