Головні новини

У ЄС назвали суми, які Україна щорічно втрачає через корупцію

Україна щорічно втрачає від корупції близько $2 млрд, що еквівалентно двом бюджетам Нацполіції.

Про це заявив голова консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кястутіс Ланчінскас.

«За оцінкою МВФ, щорічно Україна втрачає від корупції близько $2 млрд доларів. … Це цифра, яка відповідає майже двом бюджетам Нацполіції, більше 10 щорічним бюджетам Генеральної прокуратури, це близько двох третина оборонного бюджету, це 1,6 щорічного бюджету на охорону здоров’я, це більше 2,3 щорічного бюджету на систему освіт », – сказавши Ланчінскас.

За його словами, ці кошти могли б бути використані на виплату належних зарплат поліцейським, лікарям, вчителям.

«Щоб подолати корупцію, необхідна, по-перше, особиста доля кожного громадянина країни. Ще один аспект – це законодавча база. В Україні одна з кращих законодавчих баз для боротьби з корупцією. У вас працює НАЗК, НАБУ, САП, нещодавно запустили ДБР тощо. Ті, що необхідно, є в наявності. Але, знову ж таки, ми повертаємося до питання, чи працюють ці інститути, як треба», – заявивши Ланчінскас.

Голова КМЄС в Україні уточнивши, що, за його даними, близько 2 млн електронних декларацій було подано до НАЗК, і з цієї кількості перевірена тільки 481 декларація.

«Я думаю, що українці мають право поставити питання: для чого, з якою метою було створен це агентство?», – зазначив він.

“>

08.12.2018
22:20
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top