Новини Iвано-Франківська

В любимих подобаються навіть недоліки, в не любимих дратують навіть гідності

Чи думали ви колись над тим, як ваше прийняття і любов до чоловіка/дружини та їх родичів впливає на вашу любов і прийняття ваших дітей? Цікаве запитання? Давайте шукати відповідь.

Консультує Семанів Світлана – сімейний психолог Першої приватної дитячої поліклініки.

Уявіть ситуацію — ви мама прекрасної дівчинки. Тішитеся донечкою. Вона росте і формується її характер, який має, крім власних особливих ознак, ще деякі генетично передані ознаки характеру її рідних людей. І добре якщо це будуть саме ваші риси, вам так буде приємно. Але якщо в донечки ви помітите риси характеру своєї свекрухи? А якщо зі свекрухою у вас стосунки не дуже? Як гадаєте, будуть ці риси характеру вашої любої дитини вас подразнювати? Практика показує — як би ми не старалися, та підсвідомо включаються негативні почуття і зрештою схожість рідної дитини з немилими родичами дратує більшість батьків.  І проявляється таке роздратування найчастіше в сварках чи конфліктах, коли ми дитині кажемо «ти така сама як твоя/твій»… і далі хто там підходить по опису.  І виговорюємо дитині все, що не маємо сміливості сказати тій людині, зміщуючи немилість,  наприклад, з свекрухи на доньку, з чоловіка на сина. Це зовсім не означає, що дитину свою ми не любимо.  Любимо. Та коли в любимій дитині читається характер не любимої людини, дуже важко розділяти одне від іншого.

Що ж робити в таких випадках? Ідеально звичайно було б пропрацювати такі ситуації з спеціалістом. Та якщо ви вмієте розпізнавати свої почуття, то можна попробувати справитися самому. Найперше треба розібратися що саме вас дратує і чому. Коли ви це визначите, то поставте собі за мету в моменти суперечок з дитиною не акцентувати увагу на тих рисах і тим більше не говорити це вголос дитині. Діти в таких випадках взагалі не розуміють вашої злості, адже ви злитеся на те, що вони не можуть і не вважають за потрібне міняти — на їх природу. Не переносьте образу на дитину, постарайтеся прийняти той факт, що ви не можете змінити іншу людину а тільки своє ставлення до неї. І аж ніяк намаганням змінити поведінку дитини ви не зможете змінити того, кого в ній бачите.

Ну а найпершим і головним моментом є серйозний і виважений підхід до вибору партнера для створення сім`ї. Дуже важливо любити свого чоловіка/дружину і, якщо ви прийняли рішення про одруження, поважати всіх рідних, які б вони не були.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top