Головні новини

В окупованому Донецьку священиків змушують погоджувати проповіді з «МГБ ДНР»

В окупованому Донецьку імам Соборної мечеті заздалегідь погоджує свої виступи перед парафіянами з так званим «МГБ ДНР» і зачитує проповіді з аркуша, текст на яких затверджено спецслужбами бойовиків.

Священик Соборної мечеті Донецька тепер не має права під час проповіді сказати від себе ні слова, тому що в молитовному залі мечеті знаходяться спостерігачі, які мають копії виступи, і вони контролюють, щоб священик не відступав від узгодженого тексту, повідомив глава мусульман України муфтій Саїд Ісмаїлов, передає Вчасно.

За словами Саїда Ісмаїлова, про ситуацію в Соборній мечеті йому повідомили парафіяни.

«Знаєте, що в кінці п’ятничної проповіді зараз говорить імам Соборної мечеті Донецька? Імам урочисто та офіційно повідомляє, що текст п’ятничної проповіді перевірений і схвалений «МГБ ДНР», — розповів глава мусульман України. — Про це повідомляють парафіяни мечеті, які чули це і були здивовані. Я вже давно чув, що таке практикується в Росії, але на окупованих територіях Донбасу це нова практика».

Саїд Ісмаїлов уточнив, що Донецька Соборна мечеть підконтрольна місцевому Духовному центру і до літа 2018 року фактично не функціонувала, оскільки постраждала від обстрілу. Мечеть розташована поблизу лінії фронту біля колишнього Донецького аеропорту.

Священик протестантської церкви і волонтер Сергій Косяк також раніше повідомляв, що на всіх протестантських зборах на окупованій території Донбасу присутні спостерігачі спецслужб бойовиків, які фіксують все, що відбувається.

«>

14.01.2019
12:20
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top