Новини Корупції

В Україні вводять трирічне бюджетне планування – Олігарх

Верховна Рада ухвалила закон №8044 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо впровадження середньострокового бюджетного планування. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з повідомлення “Економічна правда”.

За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

Відтепер замість однорічних Основних напрямів бюджетної політики вводиться середньострокова Бюджетна декларація як документ стратегічного планування, що визначає бюджетну політику на наступні три роки.

Інструментом середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні стануть трирічні місцеві фінансові плани.

До 15 травня кожного року Міністерство фінансів повинно подавати Кабінетові міністрів, а до 15 липня – Верховна Рада повинна приймати бюджетну декларацію.

“Цей документ формується з урахуванням положень документів державного стратегічного планування на 5 і більше років, зокрема, галузевих стратегій та стратегічних планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів”, – пояснили в Мінфіні.

Крім того, закон вводить в дію нові бюджетні правила. Зокрема, державний борг та гарантований державою борг не може перевищувати 60% ВВП, а дефіцит державного бюджету – 3% ВВП.

Державні гарантії не будуть перевищувати 3% доходів загального фонду держбюджету. Граничний обсяг дефіциту державного бюджету в законі про держбюджет не може бути більше обсягу дефіциту в бюджетній декларації.

Як повідомлялося раніше, закон про держбюджет-2019 передали на підпис Порошенко
Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top