Новини Корупції

Верховна Рада внесла зміни до держбюджету-2018 – Олігарх

Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін у закон “Про державний бюджет України на 2018 рік”. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з повідомлення FinClub.

За проект закону № 9396 проголосували 242 народних депутата.

Згідно з документом, уряд пропонує збільшити доходи бюджету на 120 млн грн, а витрати – на 230 млн грн. Дефіцит бюджету залишиться незмінним, але зміняться плани щодо кредитування за рахунок держбюджету.

У структурі доходів спецфонду бюджету з’явилися митні платежі (ПДВ, акциз, мито) за розмитнення автомобілів на єврономерах (“евроблях”). Вони будуть направлені до Пенсійного фонду для фінансування пенсійних виплат. Аналогічна норма прийнята в бюджеті-2019, тепер же її хочуть продублювати в чинному бюджеті-2018, оскільки пільгове розмитнення “евроблях” вже почалася.

Кабмін йде на порушення своїх правил і дозволяє регіонам зберегти невитрачене в 2018 році залишки субвенцій, отриманих на соціально-економічний розвиток окремих територій і розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Ці кошти не будуть повертатися до держбюджету, а будуть витрачені регіонами в 2019 році.Незважаючи на те, що макропараметри бюджету не змінюються, всередині бюджету відбудеться перерозподіл доходів і витрат.

На виплату пенсій ще в цьому році буде додатково направлено 10,78 млрд грн, на виплату доплат за роботу в зоні відчуження, забезпечення своєчасної виплати щорічної та додаткової відпусток за бюджетною програмою “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – 227,4 млн грн.Кабмін зможе витратити більше грошей на пенсії, оскільки заощадив 7,2 млрд грн на субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям. Економія викликана “нестійкістю і постійними коливаннями контингенту отримувачів соціальних допомог, зокрема, через зниження народжуваності в країні“.

“У зв’язку з різницею прогнозного курсу валют, що використовується при складанні проекту держбюджету на 2018 рік і фактичного валютного курсу на дату платежів, виникла економія і, відповідно, скорочені видатки за бюджетними програмами – обслуговування державного боргу на 2,49 млрд грн”, – йдеться в пояснювальній записці.

Зекономлені кошти будуть спрямовані на інші програми.

Як повідомлялося раніше, Рада скасувала підвищення податку на викиди для ТЕС Ріната Ахметова


Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top