Верховна Рада внесла зміни до держбюджету-2018 – Олігарх

0


Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін у закон “Про державний бюджет України на 2018 рік”. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з повідомлення FinClub.

За проект закону № 9396 проголосували 242 народних депутата.

Згідно з документом, уряд пропонує збільшити доходи бюджету на 120 млн грн, а витрати – на 230 млн грн. Дефіцит бюджету залишиться незмінним, але зміняться плани щодо кредитування за рахунок держбюджету.

У структурі доходів спецфонду бюджету з’явилися митні платежі (ПДВ, акциз, мито) за розмитнення автомобілів на єврономерах (“евроблях”). Вони будуть направлені до Пенсійного фонду для фінансування пенсійних виплат. Аналогічна норма прийнята в бюджеті-2019, тепер же її хочуть продублювати в чинному бюджеті-2018, оскільки пільгове розмитнення “евроблях” вже почалася.

Кабмін йде на порушення своїх правил і дозволяє регіонам зберегти невитрачене в 2018 році залишки субвенцій, отриманих на соціально-економічний розвиток окремих територій і розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Ці кошти не будуть повертатися до держбюджету, а будуть витрачені регіонами в 2019 році.Незважаючи на те, що макропараметри бюджету не змінюються, всередині бюджету відбудеться перерозподіл доходів і витрат.

На виплату пенсій ще в цьому році буде додатково направлено 10,78 млрд грн, на виплату доплат за роботу в зоні відчуження, забезпечення своєчасної виплати щорічної та додаткової відпусток за бюджетною програмою “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – 227,4 млн грн.Кабмін зможе витратити більше грошей на пенсії, оскільки заощадив 7,2 млрд грн на субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям. Економія викликана “нестійкістю і постійними коливаннями контингенту отримувачів соціальних допомог, зокрема, через зниження народжуваності в країні“.

“У зв’язку з різницею прогнозного курсу валют, що використовується при складанні проекту держбюджету на 2018 рік і фактичного валютного курсу на дату платежів, виникла економія і, відповідно, скорочені видатки за бюджетними програмами – обслуговування державного боргу на 2,49 млрд грн”, – йдеться в пояснювальній записці.

Зекономлені кошти будуть спрямовані на інші програми.

Як повідомлялося раніше, Рада скасувала підвищення податку на викиди для ТЕС Ріната Ахметова


Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник