Головні новини

Встигнути на останній вагон: чи варто зараз купувати «бляху»

Головне питання, яке хвилює автомобілістів після прийняття закону про розмитнення «еврономеров», – що тепер буде з цінами на «евробляхи»? Чи варто зараз купувати або розмитнити на пільгових умовах? А може, навпаки, тим, у кого є такі автомобілі, краще позбавитися від них, поки не пізно?

Сумнівів додає і те, що лідер організації «Авто Євро Сила» Олег Ярошевич, який спалив свій Land Rover, сказав: «Власникам «блях» буде простіше спалити свої автомобілі, ніж розмитнювати їх за ставками, прийнятими депутатами».

Очевидно, що, розбираючись в цьому питанні, слід розглянути три ситуації, з якими можуть зіткнутися українці:

  • є «бляха», і вона проблемна (має штрафи, техогляд прострочений);

  • є «бляха», і з нею все в порядку;

  • є бажання придбати «бляху» в очікуванні розмитнення з 50%-ою знижкою.

Автоексперт Сергій Креймер пояснив, що робити автомобілістам в кожній з цих ситуацій.

Варіант 1. У «евроавто» є проблеми

Припустимо, в українця є «бляха», яка зареєстрована на литовську фірму і яку завіз «верблюд». В цьому випадку власнику авто повинні надати документ, який підтверджує, що він отримає право на знижку, якщо вивезе цей автомобіль і потім правильно його растаможит.

Щоб отримати знижку 50%, необхідно дотримати наступні умови:

1. Машину повинен вивезти «верблюд», який її завіз.

2. За це авто потрібно заплатити всі штрафи, якщо вони є.

3. Фірма в Литві має бути діючою, не мати податкових проблем, а директор повинен бути на місці – це все для того, щоб зняти авто з обліку в Литві.

4. «Бляха» повинна мати техогляд, щоб приїхати в Литву. Інакше її треба везти в Литву на евакуаторі.

5. Якщо авто втратило реєстрацію в Литві, то спочатку потрібно відновити реєстрацію і тільки потім зняти його з обліку і оформити експортні документи.

Але тут є один нюанс: держава поки не уточнив, чи будуть митники «амністувати» ті «евроавто», які прострочили період ввезення в Україну.

«Я не виключаю, що може виникнути ситуація, коли українець приїде на «еврономере» на митницю, а йому скажуть: «Опа! Ваша машина знаходиться на території України енну кількість часу. Ось вам штраф за статтями 485 і 486 Митного кодексу». Або будь-який інший – на вибір митного органу. З конфіскацією майна. Адже гарантій від держави немає ніяких. Всі рішення віддані на розсуд митної служби», – зауважив Сергій Креймер.

Скільки буде коштувати «бляха» в цьому випадку

Припустимо, українець буде розмитнювати Audi A5 з дизельним двигуном об’ємом 2,5 л 2003 року випуску. Растаможенное (без урахування штрафів) авто коштує близько 11 тис. євро. Якщо додати до цього штрафи та платежі посередникам, проходження техогляду та вирішення проблем в країні реєстрації, то в кращому випадку вийде 12 тис. євро. Якщо додати кошти, перед цим сплачені посередникам, то сума зростає до 14 тис. євро. Це можна порівняти з вартістю вже розмитненого авто в Україні.

Варіант 2. «Евроавто» без штрафів

В українця є нормальна «бляха», яку можна без проблем розмитнити. Класичний випадок – жителі прикордонних областей, які перетинають кордон раз в десять днів. Популярний авто серед «пересеченцев» – Renault Megane з дизельним двигуном об’ємом 2 л 2003-2004 року випуску. Припустимо, що авто зареєстровано на фірму українця і йому не доводиться мати справу з посередниками.

Виникає питання: чи вигідно йому розмитнення зі знижкою 50%, якщо він і так може, перетинаючи кордон раз в десять днів, тримати свій автомобіль в законному полі?

Припустимо, вартість такого авто підтверджена: 3 тис. євро. Від цієї цифри розраховується ПДВ 20% – 600 євро. Також треба заплатити 10% мита – 300 євро. За новою формулою сума акцизного податку становить: 75 євро х 2 (об’єм двигуна) х 15 (вік) = 2250 євро. Зі знижкою 50% – 1125 євро. В сумі власник «бляхи» повинен заплатити державі мінімум 2025 євро. Будуть і додаткові витрати: треба поїхати в країну реєстрації та зняти авто з обліку (приблизно 50 євро), отримати страховку і транзитні номери (приблизно 350 євро). Тобто українцю доведеться заплатити мінімум 2425 євро за «бляху», яка коштує 3 тис. євро.

«І при цьому він може легально кожні десять днів перетинати кордон, як робив це кілька років поспіль. Я сумніваюся, що власники таких авто будуть масово їх розмитнювати. Їм простіше від’їздити рік і поміняти авто, не переживаючи ні про що», – додав Креймер.

Варіант 3. «Бляху» хочуть придбати вперше

Основний мотив покупки «бляхи» зараз – заскочити в останній вагон поїзда і розмитнити авто зі знижкою 50% при сплаті акцизу.

Теоретично це цікаво людям, які можуть придбати авто без посередників і точно знають, що продавець допоможе їм ввезти машину в Україну, а через деякий час вивезти. Економія в цьому випадку може скласти до 1 тис. євро. Якщо ж у цю схему будуть включатися посередники, то вартість їх послуг може перевищити розмір очікуваної знижки.

У цьому випадку вигідніше дочекатися, коли закон набуде чинності, і самостійно придбати за кордоном звичайне авто, але більш нове. Це дозволить істотно заощадити на суму акцизу. Вигідною в такій ситуації буде машина з невеликим об’ємом двигуна до 2 л) стандарту Євро-4, випущена в 2006-2009 роках.

«Це буде автомобіль в кращому стані порівняно з тими, які продаються на українському ринку. В Європі дуже багато хороших машин стандарту Євро-4, які раніше не можна було завезти в Україну на пільгових умовах. Наприклад, можна придбати Renault Megane за 3 тис. євро і розмитнити його за 1200 євро. Або купити той же Fiat 500 за 1500-2500 євро і розмитнити за 1500 євро. Ще один варіант – Smart: за 1000-1500 євро можна знайти хорошу машину Євро-4. Її розмитнення обійдеться приблизно в 1 тис. євро», – пояснив «КРАПКЕ» Сергій Креймер.

Чи підпише президент закон і що буде з цінами

Втім, самі власники «еврономеров» кажуть, що будуть домагатися перегляду закону, а тому сподіваються, що ситуація з прийнятим Радою законом «переграється». За словами одного з керівників організації «Авто Євро Сила», Олега Ярошевича, закон заблокований в Раді і його будуть розглядати знову.

«Закон заблокований в Раді поданням і буде розглянуто в комітеті десь в 20-х числах листопада. Потім його знову винесуть на розгляд Верховної Ради. Після цього буде звернення до президента з проханням ветувати цей закон і відправити його на доопрацювання. І нарешті, буде подано заяву в Конституційний суд про припинення дії цього закону як неконституційного.

Я думаю, що цей закон не має права на існування, тому що задовольнив вимоги автолобістів та імпортерів, а не звичайних громадян. Адже все податкове навантаження і акцизи переклали на громадян, тоді як імпортерів повністю звільнили від акцизних платежів. Тобто депутати не здешевили нові авто для людей, а дали заробити більше імпортерам. Ми добиваємося однакових правил для нових авто, і для старих. У законі нас влаштовує і ПДВ, мито, крім вікового коефіцієнта в розрахунку акцизу. Також ми будемо вимагати від держави терміново ввести професійний технічний огляд перед розмитненням, щоб в Україну потрапляла техніка, що відповідає євростандартам», – сказав «КРАПКЕ» Олег Ярошевич.

Як ця ситуація позначиться на ціні «блях», фахівці поки не знають: все залежить від реакції ринку, яку неможливо передбачити.

“>

10.11.2018
14:12
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top