Головні новини

Хто очолить нову українську церкву?

Останніми днями напередодні Об’єднання єднавчого Собору, який має відбутися 15 грудня і стати однією з визначальних ix в українській історії, в соцмережах усе частіше обговорюються уставні положення майбутньої церкви та ім’я її майбутнього лідера.

Насправді, всі добре розуміють, що те, що запропонував Фанар (будемо вважати, що інформація щодо проекту Статуту української церкви достовірна й не є категоричною умовою надання Україні Томосом) нічого образливого для майбутньої церкви не має. Бо, справді, справа не в назві, а в свободі. Якщо точніше, то в незалежності від Москви і від РПЦ.

Якщо навіть у якихось деталях – хай і дуже суттєвих! – молода церква на початку й залежатиме від Константинополя. Врешті, згодом змінити статут і перейменувати себе чи свого ієрарха значно легше й простіше, що й демонструє історія створення незалежних православних церков інших країн.

Хочеться сподіватися, що це не стане перепоною для об’єднання й проголошення єдиної автокефальної церкви.

Взагалі наступний етап – обрання лідера церкви – мав бі буті теж другорядним, бо це теж не є визначальним.

Якби не особа патріарха Філарета, якого обійти й не помітити було б просто несправедливо. Адже саме він всі ці роки незалежності очолював оборону української церкви й був постійним генератором ідеї автокефалії. Скажемо чесно: в країні немає авторитетнішого релігійного діяча. Особини, котра всі ці роки витримала шалену атаку образ і кривд, сформувала молоду плеяду власне українських священників, сформувала основу української православної церкви. І привела своїх послідовників до успішного фіналу.

Тому під час виборів лідера нової церкви обійти владику Філарета було б не тільки несправедливо, а й нечесно. Тому треба сподіватися, що ієрархи трьох конфесій, котрі зберуться на Собор і котрі започатковуватимуть нову сторінку в українській історії, не забудуть, що в основі християнства лежить моральна доктрина, моральний імператив. І починати історію з нехтування цього імперативу було б великою помилкою. Чи не так?

“>

08.12.2018
12:18
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top