Головні новини

Як Луценко, Яценюк, Кличко і Гройсман спутають карти Порошенко

Політикум останнім часом трохи наповнився чутками про можливість походу на вибори інших топ-представників нинішньої влади. Їх у мене чотири.

Активізація пов’язана з контрольними вимірами рейтингу Порошенко зі стартом «томосошествия». За інформацією регіональних штабів різних кандидатів, шаленого зростання як не було, так і не буде. Втім, прикуплені Банковій соцструктури найближчим часом вистрілять абсолютно лояльними настрою Порошенко цифрами.

Якщо ж не вистрілить Томос, то потрібно розуміти, що це сигнал для оточення і партнерів по владі. В обоймі нині – чотири бійця-важкоатлета, які теоретично можуть вирушити в пошуках щастя 31 березня (крім тих, природно, яких Порошенко сам пожене для роздрібнення електорату ключового конкурента – Тимошенко). Втім, зіпсувати Тата медійну благодать від Томосу вони в змозі самостійно. Принцип «кульгавої качки» з 10%-м рейтингом ніхто не відміняв.

Луценко. Ненароком згадується слова з пісні Неангелів «Юра прощай, Юра пробач, я йду, а ти відпусти… Юра зрозумій – нам не по дорозі». Прокурорська мантія для Луценка стала давно терпким гаряче серце професійного парткому обладунком і стартувати з беком недоведенных до розуму антикорупційних справ все одно, що агітувати серед кажанів і летючих лисиць на Мальдівах.

Але Луценко дійсно скучив за публічною політичною дурощами і, звичайно ж, він як і всі пташенята гнізда Петрового, думають про майбутнє. Про парламентському, про урядовому і навіть президентському… Чутки про спільне партійному проекті з Кличком і закриті ресторанні зустрічі з іншими стейкхолдерами виборчої п’єси покликані створювати ілюзію присутності в божественних розкладах на Олімпі. Луценко – це класичний «оранжистів», нехай з соціалістичним минулому. Навіть не знаю, як він розділить загальне поле з Ківою. Втім, це був жарт.

Поведінковий шарм Луценко, до речі, дуже добре вписується в сукупний темперамент і когнітивну картину виборця південного і центрального пояса.

Яценюк. Я знаю, ви злобно корчите особи при вимові наповнених глибоким символізмом літер прізвища колишнього прем’єра, колишнього спікера, колишнього лідера опозиції. Йому просто ну дуже хочеться побути в майбутньому ще й «колишнім президентом». І це не данина надмірної амбітності. Швидше, це стратегія рейнкарнации для майбутнього. Народнофронтовский батальйон потрібно хоч якось утримувати в слухняному управлінні.

Думаю, при правильному антикризовий PR-совпровождении Яценюк мав непогані шанси втриматися на плаву. А при вливаннях і ребрендинг (таки так, електоральна пам’ять коротка, змиріться вже з цим, він може свої 5% вирвати. І вирве він їх у Порошенка. Якщо ж той не піде, то це все 8-10% за рахунок частини західних і центральних областей. Подивіться на результати виборів ВІДГ: Народний фронт дуже добре перетягує розчарованих у БПП виборців провладної орієнтації. Плюс контроль за органами самоврядування. Плюс підтримка олігархату.

Кличко. О, це хіт. Причому хіт, який б’є по вухах Порошенко (хоча, багато хто вважає, що його балотування в інтересах Тато). І навіть не через відбору вагомої частини електоральної маси у Порошенка в столиці. Запевняю вас, в Києві у Кличка є стабільний рейтинг приблизно в 20%. І це без цих ваших всесильних київських сіток.

У загальнонаціональному масштабі він виганяє образ Зеленського з недосвідчених умів неполитизированной публіки і забирає його прихильника в свої обійми. Причому, може зробити це він переважно в північних та центральних областях. До нього можуть перетекти частину голосів Порошенко, Гриценко і Тимошенко в західному поясі.

Кличко, на відміну від багатьох інших шукачів булави, продовжує залишатися загадкою. І ви стільки завгодно можете потішатися від його філософських перлів, але образ міцного мужика (а це один з провідних стереотипом сприйняття майбутнього Президента в електоральному середовищі) робить йому рейтинг.

Ну і на закуску – Гройсман. Людина, у якого прізвища зашифрований недвозначний меседж – «велика людина». Це єдиний топ-політик владного поля, який не асоціюється прямо з «помаранчевим спадщиною», як Порошенко, Яценюк і частково Кличко. Медійний реноме «господарника» могло б стати гідною злітною смугою. Минулого літа якось був у Вінниці і запитав: «а якщо б вибір був між Порошенком і Гройсманом, то кому б ви віддали голос? Відповідь була без роздумів – за Гройсмана.

Проте, звичайно, прем’єр втратив момент для вдалого «бавовни дверима». Підвищення ціни на газ вбиває його перспективи зараз. Але його баллотировка може бути навіть дуже апетитною заявкою на майбутнє. Депутати з Народного фронту давно вже це зрозуміли. Втім, для цього Гройсману потрібно звільнення від асоціацій з Порошенком. Спроби поки вельми в цій справі скромні.

Отже, Луценко, Яценюк, Кличко і Гройсман. Ті, хто перебуває в тіні Порошенко, але яких вона обтяжує в силу слабкості поки ще діючого гаранта і відчуття початку кінця. Кінця п’ятирічного циклу.

«>

14.01.2019
12:29
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top