Головні новини

Єврокомісія вимагає розслідувати напади на активістів

Єврокомісія (ЄК) закликала владу України розслідувати напади на активістів в країні, зазначила уповільнення реформ у судовій сфері, реалізації антикорупційних заходів і відсутність прогресу в сфері розслідувань економічних злочинів.

Згідно з оприлюдненим на сайті ЄК звіту про виконання Україною Угоди про асоціацію, підготовленому ЄК та Європейською службою зовнішніх зв’язків, в Україні поки винесено трохи вироків у справах про корупцію на найвищому рівні, і створення Вищої антикорупційного суду все ще залишається тестом на успішність реформ.

У той же час в ЄК позитивно оцінили ряд економічних і галузевих реформ, зокрема щодо управління державними підприємствами і «малу» приватизацію.

«Незважаючи на прийняття ряду заходів з повернення виведених з Приватбанку до націоналізації $5,5 млрд, спостерігається зволікання з поверненням незаконно привласнених коштів (надане Нацбанком рефінансування ПриватБанку) і відкриттям відповідних виробництв», – йдеться в документі.

Поряд з цим уряд досі не прийняв середньостроковий план реформування Державної фіскальної служби, підкреслюється в документі.

«Функція розслідування економічних злочинів залишається недостатньо розвиненою. Кілька проектів закону про нової інституції, яка б займалася фінансовими злочинами, зареєстровані в парламенті, але до цих пір політичний консенсус про створення професійної, політично нейтральної та аналітичної структури відсутня», – наголошується в документі.

У той же час ЄК зазначає необхідність подальшої координації між урядом, парламентом і президентом в посиленні ходу реформ, в тому числі і з корупцією, особливо з огляду на майбутні парламентські і президентські вибори.

“>

10.11.2018
14:12
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top