За справу студентки КПІ і чиновника візьметься військова прокуратура

1


Розслідуванням справи про домагання чиновника Олександра Варченко до студентці КПІ Наталії Бурейко буде займатися військова прокуратура. Про це повідомила речник прокуратури Києва Надія Максимець.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

«Генеральною прокуратурою було прийнято рішення визначити процесуальне керівництво за військовою прокуратурою», – сказала Надія Максимець.

Речник столичної прокуратури попросила не шукати конспірологію і запевнила, що військова прокуратура забезпечить належне і ефективне процесуальне керівництво.

Мова йде про скандал, який вибухнув в середу в онлайні. Студентка 3-го курсу КПІ Наталія Бурейко опублікувала в соціальній мережі Tinder листування нібито з заступником Департаменту захисту Національної економіки поліції України Олександром Варченко. На сторінці дівчини з’явилося повідомлення, в якому вона звинувачує Варченко в домаганні і загрози. Сам чиновник назвав ситуацію інформаційною атакою і запевнив, що ніколи не був знайомий і листувався з Наталією Бурейко. У четвер, 8 листопада, дівчина написала в мережі, що подала заяву в столичну прокуратуру. Однак через декілька годин опублікувала новий пост, в якому попросила вибачення у Варченко та його дружини. За словами Наталії, їй дуже соромно за те, що вона виклала публікацію про погрози з боку Варченко в соцмережу, не розібравшись в ситуації.

Між тим у четвер ввечері прокуратура Києва вже розпочала слідство за заявою студентки Наталії Бурейко про погрози з боку заступника начальника відділу Департаменту захисту економіки Нацполиции Олександра Варченко.

«І оскільки вона (заява) містила відомості про скоєння стосовно заявниці загроз життю і здоров’ю, було прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР за ч. 1 ст. 129 Кримінального кодексу України («Погроза вбивством»), – пояснила тоді керівник прес-служби прокуратури Надія Максимець.

Юрист Сергій Онищенко розповів «КРАПКЕ», якими можуть бути подальші дії прокуратури.

«В юриспруденції немає такого поняття, як забрати заяву з прокуратури. Згідно з новим кодексом, якщо заяву внесено до ЄРДР (а заяву Бурейко внесено в Реєстр), це прирівнюється до порушення кримінального провадження. Воно у будь-якому разі повинно бути закрито. Тому, як би не вибачалася дівчина, слідчий її заяву проігнорувати не може. Тепер Бурейко повинна подати зустрічну заяву, вказавши в ньому, що перша заява не підтверджує факти тяжкого злочину. Після цього її запросять в прокуратуру, і в першу чергу встановлять її особистість. За допомогою навідних питань вона може спростувати все, що написала в заяві. Тільки після цього справу закриють», – пояснив експерт.

“>

10.11.2018
14:12
Источник