Головні новини

За справу студентки КПІ і чиновника візьметься військова прокуратура

Розслідуванням справи про домагання чиновника Олександра Варченко до студентці КПІ Наталії Бурейко буде займатися військова прокуратура. Про це повідомила речник прокуратури Києва Надія Максимець.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

«Генеральною прокуратурою було прийнято рішення визначити процесуальне керівництво за військовою прокуратурою», – сказала Надія Максимець.

Речник столичної прокуратури попросила не шукати конспірологію і запевнила, що військова прокуратура забезпечить належне і ефективне процесуальне керівництво.

Мова йде про скандал, який вибухнув в середу в онлайні. Студентка 3-го курсу КПІ Наталія Бурейко опублікувала в соціальній мережі Tinder листування нібито з заступником Департаменту захисту Національної економіки поліції України Олександром Варченко. На сторінці дівчини з’явилося повідомлення, в якому вона звинувачує Варченко в домаганні і загрози. Сам чиновник назвав ситуацію інформаційною атакою і запевнив, що ніколи не був знайомий і листувався з Наталією Бурейко. У четвер, 8 листопада, дівчина написала в мережі, що подала заяву в столичну прокуратуру. Однак через декілька годин опублікувала новий пост, в якому попросила вибачення у Варченко та його дружини. За словами Наталії, їй дуже соромно за те, що вона виклала публікацію про погрози з боку Варченко в соцмережу, не розібравшись в ситуації.

Між тим у четвер ввечері прокуратура Києва вже розпочала слідство за заявою студентки Наталії Бурейко про погрози з боку заступника начальника відділу Департаменту захисту економіки Нацполиции Олександра Варченко.

«І оскільки вона (заява) містила відомості про скоєння стосовно заявниці загроз життю і здоров’ю, було прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР за ч. 1 ст. 129 Кримінального кодексу України («Погроза вбивством»), – пояснила тоді керівник прес-служби прокуратури Надія Максимець.

Юрист Сергій Онищенко розповів «КРАПКЕ», якими можуть бути подальші дії прокуратури.

«В юриспруденції немає такого поняття, як забрати заяву з прокуратури. Згідно з новим кодексом, якщо заяву внесено до ЄРДР (а заяву Бурейко внесено в Реєстр), це прирівнюється до порушення кримінального провадження. Воно у будь-якому разі повинно бути закрито. Тому, як би не вибачалася дівчина, слідчий її заяву проігнорувати не може. Тепер Бурейко повинна подати зустрічну заяву, вказавши в ньому, що перша заява не підтверджує факти тяжкого злочину. Після цього її запросять в прокуратуру, і в першу чергу встановлять її особистість. За допомогою навідних питань вона може спростувати все, що написала в заяві. Тільки після цього справу закриють», – пояснив експерт.

“>

10.11.2018
14:12
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top