Головні новини

Закон про “евробляхах” по-простому: що підсунули водіям

Водіїв нарешті почули – Верховна Рада таки змогла підтримати закон про “евробляхах”.

Але цьому передували численні акції протесту в урядовому кварталі столиці, де активісти вимагали внести правки в документ, який фактично мало кого влаштовував. Що ж отримали в підсумку і таке вигідну пропозицію зробили депутати?

В цілому сума розмитнення автомобіля має три складові: акцизний податок, ввізне мито і податок на додану вартість (ПДВ).

Ввізне мито на автомобілі з ЄС станом на 2018 рік становить 7,3%, в наступному році має бути ще нижче. ПДВ становить 20% від загальної суми вартості автомобіля, акцизу і мита.

Найбільше хвилює водіїв акциз: з ним не так все добре, як хотілося б, ставка буде залежати від об’єму двигуна Так, наприклад, для нового BMW з об’ємом двигуна 2,5 л ставка акцизу становить 255 євро, для п’ятирічного авто – вже 2735 євро, а ще старшого – 3595 євро.

У проекті нового закону комітет з питань податкової та митної політики пропонувалося ввести іншу формулу розрахунку акцизного податку. Він не повинен бути прив’язаний до кожного сантиметру обсягу двигуна:

Ставка = Ставка (базова) До (двигун) * К (вік)

Базова ставка становить 50 євро для бензинового двигуна в 3 л і 75 євро для дизеля. Коефіцієнт двигуна розраховується шляхом ділення обсягу двигуна в кубічних сантиметрах на 1000. Коефіцієнт віку дорівнює кількості повних років авто від року, наступного за роком виробництва, але не може бути більше 15.

“Для автомобілів з невеликим об’ємом бензинового двигуна створені досить хороші умови. Для прикладу, Volkswagen Golf 4 2003 року з бензиновим двигуном 1,4 л. Середня ціна на нього в Європі 1500-1700 євро, вийде орієнтовно 2,5-2,8 тисячі євро. Це авто, якому 15 років. А у нас в Україні такі ж старі авто коштують 6 тисяч доларів (понад 5 тисяч євро)”, – зазначив юрист Сергій Косаренко.

Неприємний “сюрприз” підготували і тим, хто задля економії їздить на дизелі: з великим двигуном авто вийде зовсім невигідним. Якщо ви купили машину в середньому за 2-3 тисячі євро об’єднання з об’ємом двигуна 2 л, то ПДВ і мита – 30%.

Базову ставку за дизель 75 євро множимо на 2 (коефіцієнт двигуна) – це 150 євро. І якщо автомобіль 2000 року, то множник 15 (коефіцієнт віку). Акциз виходить 2250 євро.

“>

10.11.2018
22:48
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top